VOOR DE DERDE KEER TEGEN FRIESLANDS TROTS AJAX-HEERENVEEN Hedenmiddag wordt de ge schiedenis geschreven van Ajax' voorlaatste thuiswed strijd in het seizoen. Heeren veen komt op bezoek, en dat gebeurt in het Olympisch Sta dion waar de geur van kam pioenschap zich vermengt met de walm van naderend afscheid. Hoe de kampioensvlag er bij hangt is op het moment van schrijven (vóór Roda JC - Ajax) nog onbekend. Het is echter heel goed mogelijk dat Ajax van middag de titel definitief kan bijschrijven als het 24e kam pioenschap in de clubhistorie. Met Heerenveen treft Ajax een tegenstander die de herinne ring aan triomf en glorie opwekt. Vorig seizoen waren de Friezen het laatste struikelblok op weg naar de Bekerwinst. Velen zullen zich die heerlijke middag in de Rotterdamse Kuip nog voor de geest kunnen halen. Meer dan de ruime ze ge was de spelopvatting van beide elftallen er de oorzaak van dat het publiek een prachtig potje voetbal zag. STRIJD VOOR BEHOUD Of Heerenveen ook vandaag met open vizier binnen de lijnen komt, is de vraag. Na een voortreffelijke seizoenstart werd de puntenkraan langzaam maar zeker dichtgedraaid. Evenredig zakte Heerenveen op de ranglijst. Zo diep tenslotte, dat het gevaar voor nacompetitie reëel werd. De Friezen hebben de punten nodig, zo simpel ligt het. Trainer Foppe de Haan appelleerde onlangs aan de strijdlust van zijn pupillen. Een onontbeerlijke factor in degradatie voetbal. Het vechtende vermogen stond niet altijd op de eer ste plaats en juist daarom is het moeilijk om te schakelen. De volgende spelers moeten het gaan doen: Carlo l'Ami is de doelverdediger die aan het begin van dit sei zoen van Sparta overkwam en de tot dan startende keeper Aldo Swager naar de reservebank verwees. Een moment uit de eerder dit seizoen gespeelde Beker wedstrijd tussen Ajax en Heeren veen. Bij die gelegen heid was het publiek de gro te overwinnaar na een zeer doelpuntrijke wedstrijd. Ajax won met 8-3. Foto: Louis van de Vuurst Michel Doesburg is de rech- terverdediger en zijn tegen voeter aan de linkerkant is de tussentijds van Volendam overgenomen Tom Sier. Ar nold Oosterveer leidt de ver dediging. Hij was lange tijd uit de running vanwege een blessure. De tweede centrale verdediger is Johan Hansma maar ook de robuuste Gertjan Verbeek kan daar uit de voe ten. Op het middenveld hoort het factotum Maarten de Jong te spelen. Hij werpt altijd zijn complete ziel en zaligheid in de strijd en is daarmee voorbeeld en bindmiddel. Marco Roelof- sen start vanaf de rechterkant en is als voetballer nog steeds in ontwikkeling. Rijper in zijn doen dan Roelofsen is aanvoer der Jan de Visser. Hij hoort tot de betere linkermiddenvelders in de PTT-Telecompetitie. Loopvermogen en een schitterende trap zijn De Vissers opvallendste kwaliteiten. Leeroy Echteld prefereert een centrale rol op het midden veld. Soms doet hij dat dicht bij de spitsen, maar gezien zijn kwaliteiten komt hij twintig meter terug wellicht nog beter tot zijn recht. REGTOP EN TAMMER In de voorhoede verloor Gerrie Schaap, na een verschil van mening met zijn trainer, zijn plaats. Jammer voor Heeren veen, want Schaap is een uitstekende speler die oorspronke lijkheid als onberekenbaar wapen in zijn schoenen mee draagt. Erik Tammer zal niet helemaal tevreden zijn over zijn voetbaljaar. Spitsen worden meestal gemeten en gewogen naar het aantal doelpunten dat zij maken. Tammer, die uit stekend kan voetballen, maakte er te weinig, maar tevens zijn schommelende vorm was, zeker ook voor hem, een te genvaller. Beter verging het Erik Regtop. Het aardige enfant terrible van Heerenveen (net als Tammer en Echteld gekleurd door een Ajax-verleden) kende een opwaartse prestatiespiraal. Zijn snelle voeten en durf brengen Regtop vaak in voordelige positie, terwijl hij ook als aangever zijn waarde heeft. In Wil- co Hellinga heeft trainer De Haan een speler die op meer plaatsen kan worden ingezet. De verdedigers René Groen en Edwin Huizinga en de aanvallers Tony Alverda (drie keer sco rend tegen Ajax in de derde Bekerronde!) en Bert Zuur- man completeren het Heer enveen-gezelschap, waarin spits Piet Keur nog steeds ontbreekt. KICK OFF NR. 24-3 Het spel kan op de Olympi sche wagen. Het ongetwij feld in groten getale opge komen publiek kan zich overmorgen opnieuwte- goed doen aan Ajax. Dan zal Kick Off, zoals gewoon bij de laatste uitgave van het sei zoen, een weemoedig tintje hebben. Vandaag, tegen Heerenveen rekenen wij al leen maar op feest! Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3