DOELPUNTENFESTIVAL Erg vaak troffen Ajax en Heerenveen elkaar niet in de voet balgeschiedenis. Maar vrijwel altijd gebeurde er wel iets "aparts" in de wedstrijden. Eén daarvan blijft tot in lengte van dagen legendarisch: de befaamde 6-5 van 1950, waarin Heerenveen aan de arm van Abe Lenstra een 5-1 achters tand omboog in een overwinning. Maar ook het recente verleden draagt fraaie duels tussen Ajax en Heerenveen aan. Zoals de Bekerfinale van het vorig jaar en de "revan che" een paar maanden later in datzelfde beker-toernooi. Vorig seizoen betwistten Ajax en Heerenveen in het Feyenoord-stadion elkaar de Nederlandse Beker. Ajax zou na een vrolijke voetbalslag met 6-2 aan het langste eind trekken. Op de foto klim men beide elftallen uit de tunnel, op weg naar het veld. Foto: Louis van de Vuurst lïft'flVJ De selectie waarmee Heer enveen aan het seizoen 1993-1994 begon. Bovenste rij van links naar rechts: elftalleider Jan de Boer, Michel Doesburg, Geert Huitema, Jan de Vis ser, Marco Roelofsen, Edwin Huizinga, Erik Tammer, André van Tuinen en materi aalverzorger Gerrit Mondria. Middelste rij: Dirk Bijl, René Groen, Tony Alberda, Eric Ten Voorde, Pieter Keur, Gertjan Verbeek, Gerrie Schaap en Leeroy Echteld. Voorste rij: verzorger Hugo Roepel, Maarten de Jong, Jeffrey Kooistra (inmiddels NEC), Aldo Swager, trainer Foppe de Haan, Carlo l'Ami, Erik Regtop, Wilco Hellinga en assistent-trainer Henk Heising. Michel Kreek scoorde in de eerste Ajax-Heerenveen in het betaalde voetbal. Hier duelleert de Ajacied met verdediger Richard Gou- looze. Op 10 november van dit sei zoen kwamen Ajax en Heer enveen opnieuw tegen el kaar uit in het KNVB-Beker- toernooi. De "revanche wedstrijd" voor de finale in Rotterdam leverde wederom een lading doelpunten op. Ajax won met 8-3. Een van de doelpuntenmakers van Ajax zien we op de foto in actie tijdens dat duel: Ro nald de Boer. Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 22