V <r Na het landskampioenschap van 1990 maakt Pettersson zich op voor wat het volgen de hoogtepunt in zijn loop baan moet gaan worden. Het WK in Italië betekent voor de Zweden echter een nog kou dere douche dan voor Neder land. Waar de zwalkende Hollanders zich met hangen en wurgen plaatsen voor de volgende ronde struikelt Zweden over achtereenvol gens Costa Rica, Schotland en Brazilië, telkens met 2-1. Het Zweedse sprookje is over en uit, de nationale ploeg wordt in de Scandinavische media zonder genade door de mangel gehaald. Persoon lijk kan Pettersson terugkij ken op een verdienstelijk toernooi, hetgeen hem sterkt in de aanloop naar het nieuwe seizoen. Een voetbaljaargang, waar hij weinig herinneringen aan heeft overgehouden. Aan het eind van de rit staat Ajax met lege handen, terwijl voor Pettersson het seizoen reeds in mei ten einde is. Met dertien doelpunten in de knip gaat hij van wege een slepende liesblessure onder het mes. Drie vakan- tieloze zomers lijken hun tol te eisen. En ook de vierde keer kunnen Petterssons reisplannen in de koelkast. De van karak ter overlopende spits meldt zich in de vrije zomermaanden ter revalidatie in De Meer en ziet zelfs daar nog de zonzijde KICK OFF NR. 24-10 In de slotfase van de zinde rende tweede finale tegen Torino liep Stefan Pettersson een lelijke armblessure op. Maar op het feest dat tot in de kleine uurtjes duurde, ontbraken hij en zijn vrouw Lena niet, zodat ook zij met de UEFA-Cup konden poseren. Foto: Louis van de Vuurst van in. Geheel in overeen komst met zijn gemoed. Ste fan Pettersson is rasoptimist, aan klagen heeft hij een broertje dood. "Het was ver velend dat ik alweer een va kantie mis liep" zegt hij na derhand. "Maar aan de an dere kant kun je beter in een voetbalvrije periode gebles seerd zijn, dan mis je het minst aantal wedstrijden. Al met al een vrij rustig jaar, zonder echte hoogte- of dieptepunten." Nee, dan liever het seizoen '91-'92. Waarin voor Pettersson en Ajax triomf in de sterren stond geschreven. Met de hete adem van aankoop John van Loen in de nek stijgt de Zweed vooral in het UEFA Cup-toernooi tot grote hoogte. We blade ren de kalender terug naar 1 april 1992, sluiten de ogen en projecteren in gedachten de prachtige film van Genoa-Ajax op ons netvlies. En zien de aftrap. Op de schelle tonen van een snerpend fluitconcert tikt Ajax de bal rustig in het rond. De veertigste seconde. Ge noa jaagt nog steeds op het eerste balcontact als op de rechterflank John van 't Schip wordt aangespeeld. Schippie loert, legt aan en Aan de vooravond van het seizoen 1991-1992 poseerde dit Ajax-elftal, uiteraard mèt Stefan Pettersson, voor de pers. Het seizoen zou Stefan voor de tweede keer in zijn carrière de UEFA-Cup ople veren. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 10