Voorwoord 1 Het voetbalseizoen '93-'94 is bijna ten einde en we kunnen, wat de prestaties van ons eerste team betreft, terugkijken op een re delijk succesvol seizoen. Meestal werden we thuis getrakteerd op zeer aantrekkelijk voetbal. Go Ahead Eagles heeft zich ont wikkeld tot een club, die respect in den lande en zeker in de regio heeft afgedwongen. De technische staf o.l.v. Henk ten Cate heeft het uitstekend gedaan. Vanzelfsprekend mogen we de me dische staf en de begeleiding rondom de selectie niet vergeten te bedanken! De successen van de Eagles komen zeker tot uiting in de groei van de Adelaars Business Club (ABC), Eagles Honderd Club (EHC) en de toenemende toeschouwersaantallen! Aan het eind van het vorig seizoen veranderde er veel bij de Go Ahead Eagles. Zo vertrok trainer Jan Versieyen. zoals reeds is gememoreerd werd hij opgevolgd door Henk ten Cate, die terugkeerde in de Adelaarshorst. Naast de veelal tentoongespreide vechtlust en spelvreugde in de spelersgroep, veranderde ook de samenstelling van het spelersbestand. Jeroen Boere (Engeland), Luuk Maes, Gerry van Guine, Erik Willaarts en Jacco Beerthuizen verdwenen uit de A-selectie. Tussentijds vertrokken nog Niels Creutzburg (Eindhoven) en Erwin Looms (De Graafschap). Jan Bos (Kon. UD), Bas Matron (Quick), Lloyd Kammeron (gehuurd van Feyenoord) en Jan Michels (tweede team) werden toege voegd aan de selectie. Later in het seizoen werd Ensink verhuurd aan Dordrecht en er werd een Nigeriaanse doelman, t.w. Peter Rufai aangetrokken. Gedurende het seizoen werden nog aangetrokken Roy Kort (RBC) in verband met de blessure van Cees Marbus (beenbreuk tegen AJAX) en spits Donny Huysen (Ajax), daar Kammeron in verband met blessuregevoeligheid te weinig wedstrijden kon spelen. Samenvattend kan gesteld worden, dat Go Ahead Eagles leeft! De A-selectie heeft zeer naar behoren gepresteerd, de beide jeugdteams doen volop mee in de race om het kam pioenschap. Het zou mooi zijn, als beide teams het volgende seizoen op het hoogste niveau spelen. Hoofd jeugdopleiding, Bert Jan Heins zal dan ook op een waardige ma nier afscheid nemen. Verder kan gesteld worden, dat er door voornoemde persoon, in nauwe samenwerking met Wim Woudsma (B-jeugd) en de begeleiding rondom het jeugd- gebeuren een goede prestatie is neergezet. Half mei kan worden vastgesteld in hoeverre de jeugdelftallen uiteindelijk zijn geëindigd. Zoals gezegd gaat Bert Jan Heins, na één jaar werkzaam geweest te zijn bij de Eagles onze club verlaten, daar het werken bij een B.V.O. hem toch te zwaar bleek. Hij zal opgevolgd worden door oud-betaald voetballer Jan van Staa, momenteel jeugdtrainer bij Heracles. Jan zal ook Henk ten Cate bijstaan bij de ochtendtrainingen van de A-selectie. Zoals we al eerder hebben mogen constateren is het spelen van onze jeugdteams op het hoogste niveau een noodzaak. Go Ahead Eagles zal het voornamelijk moeten hebben van de eigen jeugdopleiding. Indien we talentvolle spelers in eigen gelederen hebben, zullen we moeten proberen deze zo lang mogelijk te behouden voor de Eagles. Er moet iets ge boden worden en getracht zal worden om ons te onderscheiden van de andere BVO's. Het mag toch niet zo zijn, dat spelers gemakkelijk en te goedkoop weggekocht worden door fi nancieel meer draagkrachtige clubs! Met vereende krachten (S.V.B.V., S.G.A.E., A.B.C., E.H.C. en supportersvereniging) zal het hoogst haalbare nagestreefd moeten worden en dat is in ieder geval een plaats in de PTT-telecompetitie voor een groot aantal jaren. Go Ahead Eagles leeft weer en die zullen we verder moeten uitbouwen. G.J.R. Voortman, voorzitter S.G.A.E.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3