DUEL MET EEN KLASSIEKE SMAAK AJAXFC TWENTE De competitie 1993-1994 is in een allesbeslissend stadium be land. Het kampioenschap,dat al enige tijd gloorde aan de ein der, rijst nu als een stralende, aanlokkelijke zon boven de ho rizon. Maar te pakken is de titel nog niet en tot die tijd blijft het ongemeen spannend. Vandaag ontmoet Ajax in De Meer een tegenstander van ge wis formaat. De Tukkers uit Enschede zullen, terugblikkend, niet werkelijk tevreden zijn over het voetbaljaar. Er waren te veel neerwaartse bewegingen van het elftal dat onder lei ding van Rob Baan hoger had ingezet dan op de positie onder de subtop. Europees voetbal was het doel, dat nog niet eens een helemaal onbereikbaar ideaal is, maar wel het uiterste vergt van FC Twente. Twee keereerder kwam Ajax dit seizoen uit tegen FC Twente. In Enschede leed Ajax de eerste nederlaag van het seizoen. Enige hoogmoed zorgde voor de Ajax-val die een halve mi nuut voor tijd gestalte kreeg. De revanche kwam in de vierde ronde van het KNVB-bekertoernooi. Ajax ontving FC Twente en won met duidelijke cijfers. Het werd 4-1 en op die over winning viel niets af te dingen. Nummer drie in de reeks van dit jaar is zonder meer de belangrijkste. Zoals gezegd, voor beide ploegen. DE TWENTSE SCHOOL FC Twente doet het met veel eigen kweek. In de achterste lijn krijgt men daarvan al een voorproefje. Keeper Sander Bosch- ker ontwikkelde zich in de laatste twee jaar als meer dan een goede invaller. De zekerheid van een vaste plaats onder de lat zorgde voor het broodnodige zelfvertrouwen. Boschker is een vrucht van de Twentse opleiding, net als rechterverdedi- ger Clemens Zwijnenberg (ongelukkig met "rood" in het Be kerduel met Ajax) en linksachter André Karnebeek. Eén plaats in het centrum van de verdediging is zeker: die van aanvoerder Nico Jan Hoogma, de vrije verdediger die zowel aanvallend als verdedigend met het hoofd uitstekend werk verricht. Zijn partner in het hart van de laatste lijn wisselt nogal eens. Dat komt door het vertrek, tijdens dit seizoen, van stopper André Paus naar Japan. Michel Boerebach kan er spelen, net als Ruud Kool. De samenstelling van het middenveld staat ook niet vast. Jan van Halst is de verdedigende man, gaatjesvuller en balafpak- ker, die moeilijk gemist kan worden. Jan Gaasbeek start graag aan de rechterkant en de al genoemde Boerebach voelt zich het beste thuis in de as van het elftal. De gede gen Erwin Leurink (weer een jongen uit de Twentse school) kan daar ook spelen. Het jongste Twente-talent, Arnold Bruggink, vrijbuitert het liefst achter de aanval en doet dat met overtuiging en ga ve. Wanneer Ruud Kool niet het midden van de verdediging bemant, vinden wij hem vaak als een "valse" linksbuiten. Hij draagt dan nummer 11 maar speelt eigenlijk als linkermid denvelder. Voor Ronald de Boer is Ajax' tegenstander van vandaag allesbehalve onbekend. De Oranje-kandidaat speelde anderhalf seizoen voor FC Twente maar kwam in de t winter van 1993 terug naar Ajax. Foto: Louis van de Vuurst KICK OFF NR. 23-3 DE VUURLINIE Offensief heeft FC Twente een aantal troeven in handen. Prince Polley is sterk en opportunistisch. Hij houdt om het even welke verdediger constant bezig. Michael Mols is fysiek wat minder sterk maar heeft meer inzicht in zijn bagage. Een andere Twentse grootheid in de vuurlijn in Edwin Vurens. Graag schooiert hij wat in de voorhoede met als vertrekpunt de linkervleugel. Vurens heeft een doos vol talent en weet die juist in de grote wedstrijden in een originele verpakking te presenteren. Een echte Twentenaar is Boudewijn Pahl- platz. Jong nog, maar toch al een "naam" in het Nederlandse voetbal, en echt niet alleen omdat zijn vader een groot voetballer was. De mogelijk heden van Boudewijn zijn groot, alleen valt hij -begrij pelijk gezien zijn leeftijd- ten prooi aan wisselvalligheid. Nog niet genoemd in deze serie spelers zijn de midden velder Arno Arts (sterk aan de bal, gevaarlijk bij standaard-si tuaties), de jonge en lange aanvaller Gerald Sibon en verde diger/middenvelder Erik ten Hag. De bezoekers hebben we doorgelicht, Ajax kennen wij als on ze broekzak. Wat rest is het eerste fluitsignaal van de man in het zwart en een enerverende wedstrijd. Ajax-FC Twente, een duel met een klassieke smaak, zal het publiek ongetwijfeld een aangename middag in De Meer bezorgen. Ben Tornato ft

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3