AJ AX-KEEPER PROEFDE VAN ORANJE Vitesse-Ajax, Edwin van der Sar redt de punten voor Ajax. Foto: Louis van de Vuurst keeperstrainer Pim Doesburg. "Een ontzettend aardige man, die Doesburg, met hem heb ik lekker over het vak zitten praten. En het is heel leerzaam om een keer te trainen on der iemand met een andere invalshoek. Doesburg is wat fel ler en agressiever dan Frans Hoek, Frans is rustiger. Ik heb ze allebei heel hoog zitten, het is prettig om met zulke gerou tineerde professionals te kunnen werken en van gedachten te wisselen." "Af en toe leek het net een Ajax-reünie. De ex-Ajacieden willen alles weten over hoe het nu bij Ajax is, hoe het met Sjakie Wolfs gaat, je kent het wel. En veel ouwe herinnerin gen ophalen met elkaar. Echt dolle pret." Op de dag van de wedstrijd laat Van der Sar zijn hoop op en kele speelminuten varen. Hij verdedigde daags tevoren bij het trainingspartijtje immers het doel van de uit de aanvallers samengestelde ploeg en een goede verstaander weet dan ge noeg. "Er is natuurlijk ook geen enkele aanleiding om Ed de Goey onder de lat vandaan te halen. Ik was al vreselijk blij dat ik erbij mocht zijn, een mooiere waardering voor de presta ties bij je club kan je niet krijgen. Nu het zeker is dat er drie keepers meegaan naar de WK in Amerika denk ik een aardige kans te maken. Mits ik goed blijf presteren bij Ajax, uiteraard. Als ik het eenmaal tot in Amerika heb geschopt kan ik daar de KICK OFF NR. 22 - 11 strijd om de plek op de reservebank aangaan." Vanaf de bank in Glasgow ziet Van der Sar hoe collega De Goey zonder al te veel moeite zijn ongeslagen status in tact houdt. Aan de positie van de Feyenoord-doelman valt te recht niet te tornen, Sar berust en gunt het zijn slapie van harte. Terug op aarde, lees: Schiphol, gaat hij weer over tot de orde van de dag. De vaderlandse competitie schreeuwt immers om aandacht, zeker nu de strijd om de Europa Cup en de KNVB-beker voltooid verleden tijd is. Van der Sar: "Wat mijzelf betreft ben ik blij dat dat eerste doelpunt in Parma geen gevolgen heeft gehad voor mijn spel. Over dat soort dingen moet je zo snel mogelijk heenstappen en dat is me denk ik aardig gelukt. Ik kan het me ook helemaal niet veroorloven te verslappen, want Stanley Menzo is nog steeds zo scherp als een mes, die is er helemaal klaar voor als het moet. Voor Stanley een hele lullige situatie, maar voor mezelf is het alleen maar goed om zo'n klassekeeper in mijn nek te hebben. Wat de ploeg aangaat, iedereen bij Ajax is er van doordrongen dat de competitie nog niet is ge speeld. Niets is zo onvoorspelbaar als voetbal. Ajax moet de laatste wedstrijden nog even flink gas geven." Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 11