Met een smak belandde Ajax met beide beentjes weer op de grond STADION SPORTNIEUW S~~| s Over en uit. Met een smak belandde al dat Ajax was weer met de beide beentjes op de grond. Radio verslaggever jack van Gelder wilde de argeloze automobilist op weg naar huis nog doen geloven, dat het de scheids rechter was die Ajax op dat ongewone voetbaltijdstip parten speelde. Maar eenmaal thuis gekomen leerden tv- beelden ons, dat Parma gewoon een maatje te groot was voor het in Nederland omhoog geschreven Ajax. Hoewel voor het Nederlandse voetbal geen goede zaak, ging die uitschakeling toch gepaard met enig leedvermaak. Dat lag voor een deel aan Louis van Gaal, die tegen beter weten in en zonder met de ogen te knipperen voor de NOS-camera durfde zeggen, dat Ajax 's lands meest populaire club is. Alsof niet Feyenoord sinds mensenheugenis de club is van het volk en Ajax ondanks zijn attractieve speeltrant vooral in de provincie het pre dikaat poenig krijgt opgeplakt. Dat gevoel van 'lekker; nèt goed' werd voor een belangrijk deel ook ingegeven door de wijze waarop een deel van de pers Ajax de afgelopen tijd kritiekloos ophemelde. Er waren zelfs journalisten, die in hun prognose durfden te stellen dat de zege waarmee Ajax de Italianen onge twijfeld de weg naar het erepodium zou versperren als logische en vervelende con sequentie met zich meebracht dat weer nieuwe Amsterdamse talenten karre- vrachten lires voorgehouden zouden krij gen. Voor welk riant aanbod de Davidsen, Overmarsen en de De Boertjes zouden bezwijken, hetgeen dan weer tot kwali teitsverarming zou leiden van de PTT/ Telecompetitie. Na Ajax' uitschakeling kan gevoegelijk worden gesteld, dat het wel zal meevallen met die massale uittocht van coryfeeën. In het sfeertje van uithuilen en opnieuw beginnen helpt het Van Gaal Co ong- twijfeld, dat het panorama op de landsti tel dit seizoen aanzienlijk mooier is dan vorig jaar. De kansen dat de Amster dammers straks op het Leidseplein zullen worden gehuldigd zijn dan ook groter dan dat Feyenoord op de Coolsingel zal worden toegejuicht. Hoewel die ceremo nie óns normaal gesproken natuurlijk 12 mei ten deel valt ter gelegenheid van een zojuist op zak gestoken KNVB-beker. Zoals bekend raakte Ajax vorig seizoen niet alleen Marciano Vink aan Italië kwijt maar ook het duo Jonk/Bergkamp. Het zal de heren ongtwijfeld financiëel onafhan kelijk hebben gemaakt maar of ze geluk kig zijn, is vers twee. Ajax kocht inmiddels Van den Brom/Van Vossen. De eerste ontpopte zich nog niet tot de nummer 4 die Van Gaal voor ogen staat. De tweede was langdurig gebles seerd maar bevestigde tot nu toe het idee, dat hij beter bij Feyenoord zou passen dan bij Ajax. De meevaller is dit seizoen Jari Litmanen, die met succes de rol speelt van prijsschutter. Een spierscheuring van de Fin speelde Ajax zeker in Parma parten. Maar Ajax is constanter, kent met zijn 'één-keer-raken-en-in-hoog-tempo-uitge- voerd circulatievoetbal' dit seizoen min der dippen. De wijze waarop de ploeg tegen RKC uit en SC Cambuur thuis uit de problemen kwam, maakt dat de Amster dammers er veel beter voor staan dan Feyenoord. Vandaar dat de titel ze wel zal ten deel vallen. Dat plus het feit dat het nieuwe stadion er echt komt wordt het belangrijkste nieuws voor ze dit seizoen. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 9