Vandaag Alleen nog om het prestige, maar Ajax is nü te pakken STADION zondag 27 maart 1994 nummer 17 Redactie en Administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/van Loon b.v. Siriusstraat 2, 2516 AT Den Haag, tel. 070 - 385 94 00 Advertentie-exploitatie: Cock Groeneweg, tel. 01864 -24 09 Colère. Wat was die bal weer rond. Het meest stoffige cliché, dat de sportjourna listiek voortbracht, bleek vorige week zondag nog altijd een akelig grote dosis waarheid te bevatten. Hoewel, akelig! Zo vervelend was het natuurlijk niet dat Ajax zich in de halve finale van de strijd om de KNVB-beker met 1-2 liet pakken door NEC. Wat ons betreft kan de bal op die manier niet rond genoeg zijn. Hoewèl. Als we helemaal eerlijk zijn: Feyenoord - Ajax had als bekerfinale meer exposure gehad dan straks met Feyenoord - NEC het geval zal zijn. Trouwens, Willem II- Feyenoord 2-1 was natuurlijk evenmin normaal. Er werd zon dag in Tilburg in die zin voortgegaan op de ingeslagen weg, dat we grossierden in kansen, die we opnieuw veelal lieten lig gen. Alleen het gelijkespelletje, waarop we een abonnement hebben, bleef ach terwege. We verloren. En we konden ons niet aan de indruk onttrekken, dat Jol ons naar de gallemiezen floot. Op de een of andere manier ligt er altijd de kat bij ons op wanneer de scheidsrechter Jol heet. Nadat we de Tilburgse strafschop 's mid dags in Tilburg al zeer overtrokken von den, stelden 's avonds de beelden van Studio Sport ons in het gelijk. Maar de scheidsrechter beslist; nog altijd. Nadat eerder in Zeist trainers en scheids rechters zich voor een soort erecode uit spraken, deed ook Willem van Hanegem het zondag zuinig aan met zijn commen taar. Dialoog JansmaA/an Hanegem: - Jansma: "Was het een penalty?" - Van Hanegem: "Ik vond van niet. Dat zal dan wel weer als chauvinstisch zijn wor den uitgelegd..." - Jansma: "We gaan nog even kijken..." -Van Hanegem: "Ik raak er wel aan gewend hoor aan dit soort dingen." Willem II, Feyenoord en Jol maakten Dick Advocaat er afgelopen zondag niet vrolij ker op. De bondscoach bombardeerde Feyenoord met 5 spelers na lange tijd weer eens tot hofleverancier van het Nederlands elftal. Aangezien de Neder landse pers niet erg hoog staat op 'de mondiale ranglijst van positief ingestelde lieden' wist de Hagenaar op slag wat hem in de dagen rondom Schotland - Neder land stond te wachten. Hij had echter de mazzel - als je daar al van kon spreken - dat ook Ajax verloor. De 2-1-marge leidde er intussen toe, dat de kloof voor de kraker Ajax - Feyenoord zes punten en een Amsterdamse wedstrijd minder gespeeld bedraagt. Normaal gesproken te wijd om hem nog te kunnen overbruggen. Maar wat is normaal in voetbal! Wie weet hoe groot de vormcrisis 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3