DE NIGERIAANSE DIAMANT VAN AJAX A KICK OFF NR. 21 - 13 Ook op het veld begint Ka- nu zich steeds meer in zijn element te voelen. "Aanvan kelijk moest ik erg wennen aan het Ajax-systeem. Ik was gewend met twee spitsen te spelen, waarvan ik er zelf één was. Nu richt ik me op een plek achter de spitsen of op het middenveld. Ik heb al wel gemerkt dat het in Ne derland een stuk prettiger voetballen is dan in Nigeria. Technisch schrijf ik het Nige- riaanse voetbal hoger aan dan het Nederlandse, maar dat wordt daar allemaal teniet gedaan door het vreselijk harde spel. Je weet af en toe echt niet wat je ziet aan overtredin gen. En de faciliteiten zijn natuurlijk een stuk minder. Bij Ajax heb je alles wat je je als voetballer maar kunt wensen." Alles, behalve de zekerheid van een basisplaats. Kanu is zich er van bewust. Zegt: "Ik besef heel goed dat ik nog veel moet leren en dat de concurrentie groot is. Maar als voet baller moet je een doel hebben en dat is in mijn geval heel duidelijk: een basisplaats. Gelukkig krijgt jong talent bij Ajax de kans, dat stimuleert enorm. En het publiek natuurlijk. Ik wist niet wat ik hoorde toen ik tegen Utrecht op de bank zat en mijn naam hoorde roepen door de supporters. Dan gaat er een hoop door je heen, besef je opeens hoe snel het allemaal is gegaan. Hier heb ik altijd van gedroomd." Simon Zwartkruis Ajax 2 was zijn standpunt, maar tegen FC Utrecht de buteerde Kanu in het eerste eiftai. Foto: Louis van de Vuurst rend: "Ik had in het begin vrij veel last van heimwee, miste mijn familie en vrien den. Door mijn gedachten puur op het voetbal te rich ten is dat langzamerhand aan het verdwijnen. En zo'n kans als deze krijg je nou eenmaal niet zo vaak in je leven. Het is triest, maar hoe eerder je als voetballer weg bent uit Nigeria hoe beter het is. Je moet het als talent in Nigeria allemaal zelf doen, van een jeugdoplei ding zoals bij Ajax hebben ze daar nog nooit gehoord. Daarom ben ik ook zo blij dat ik nu hier mag zijn. Bij Ajax krijg ik de beste moge lijkheden mezelf te ontwik kelen. En het is natuurlijk een groot voordeel dat Fini- di hier ook speelt. Ik kende hem al vanuit Nigeria, in de competitie daar hebben we tegen elkaar gespeeld. Finidi helpt me waar hij kan, hij is heel belangrijk voor me. Ik ga ook vaak lekker Nigeri- aans bij hem eten. De eerste paar maanden hier heb ik in een hotel gewoond, net als hij. Dus hij weet hoe dat is. Gelukkig betrek ik binnen kort een appartement in Diemen. Dan zal ik me steeds meer thuis gaan voe len in Amsterdam."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 13