(S) FRIEZEN VECHTEN VOOR HUN HACHIE vf/ï? AJAX-CAMBUUR L. KICK OFF NR. 20 - 3 Ma de emoties van het Europa Cup-voetbal, afgelopen don derdagavond in het Olym pisch Stadion, pakken we de competitiedraad weer op. Van de top van het interna tionale voetbal naar de on derste regionen van de PTT Telecompetitie blijkt dan slechts één stap. Parma en Cambuur Leeuwarden dragen dezelfde kleuren maar zijn verder twee totaal verschillende tegenstanders. Toch past ook voor het minder gelouterde gezelschap uit Friesland een houding van respect. Zo hoort dat in de sport. Cambuur maakt moeilijke tijden door en heeft vanaf het be gin van het seizoen de bodem van de rangschikking gezien. Naarstig zocht men naar mogelijkheden om uit de neer waartse spiraal te ontsnappen. Zoals vaak gebeurt, werd er een schokeffect betracht door de trainer te vervangen. Theo de Jong, die het een seizoen eerder nog goed deed met zijn jongens, verdween en in zijn plaats kwam trouble-shooter Fritz Korbach. Diens eerste wedstrijd als verantwoordelijke man op de Cambuur-bank was het duel tegen Ajax. De ge hoopte opleving kwam toen nog niet. Ajax was gewoonweg te sterk en de tijd om een eenheid van het als los zand aan el kaar hangende elftal had Korbach nog niet. OP DE BROMMER Het duurde lang eer de trainer het zaakje lekker op de brom mer had. Maar de afgelopen weken is er een kentering te be speuren. Cambuur pakt punten, wint weer eens een wed strijd. En daarmee gloeit er nieuwe hoop in de Leeuwarder harten. Uitzichtloos is de situatie nog steeds niet. De competi tie bevindt zich in een periode waarin juist de clubs, die vóór de winterstop zich in de gedachte koesterden veilig te zijn, heel erg moeten oppassen. Wanneer de positieve reeks van Cambuur zich voortzet kun nen de clubs die nu opeens bedreigd worden wel eens te laat zijn met het omzetten van de knop. Het lijkt erop dat Korbach eindelijk een formatie heeft ge vonden die een eenheid vormt en het degradatievoetbal kan opbrengen. Het grote aantal spelers dat met de dreiging van een schorsing voetbalt maakt het er echter niet makkelijker op. Nemen we de elf van twee weken gele den als leidraad, dan zien we de volgende Camburianen. In het doel, al héél lang, Fred Grim. De defensieve linie voor hem bestaat uit Tjeerd Rijpma en Johan Abma als respectievelijk de rechter- en linkervleugelverdediger. In Vorig jaar versloeg Ajax Cambuur Leeuwarden met 3-1 in De Meer. Op de foto juicht Stefan Pettersson en treurt de Cambuur-defensie. Foto: Louis van de Vuurst het centrum heeft Richard El- zinga na een schokkende eerste confrontatie met Kor bach zijn plek terug. Jaap Stam kan zowel centraal als aan de zijkant spelen. De van FC Zwolle overgenomen krachtpatser (zijn vrienden in Kampen noemen hem "Briegel") leert veel in zijn eerste seizoen op het hoogste niveau. Op het middenveld is Winnie Haatrecht de grote regelaar die zijn verminderende snelheid compenseert met inzicht. Harry Sinkgraven en Bert Konterman geven het middenveld body en Jack de Gier start vanachter de aanval zijn offensieve be wegingen. Een vaste klant in het Cambuurse middenrif is ook Marcel Kei zer, een volle neef van "onze" Piet. MRKELA EN MEIJER In de voorhoede ziet Ajax nog weer eens een aantal oude be kenden: M M, Mrkela Meyer. Linkerspits Mitar Mrkela oe fende aan het begin van dit seizoen met Ajax mee. Zijn stage had geen succes maar gelukkig voor hem kon hij later wel in Nederland aan de slag na een vervelend besloten avontuur bij Besiktas. Hennie Meijer speelt vandaag weer in de buurt waar hij ooit begon met voetballen (DJK) en tegen de club waarhij in 1988 voor voetbalde en hettotéén interland bracht. Reservisten die Korbach tot zijn beschikking heeft zijn de aanvallers Jan Bruin en Jouke Dantuma, middenvelder Jan van Raalte en verdediger Ben Spork. Ondanks het drukke programma is het niet zo dat Ajax vrees moet koesteren voor Cambuur. Maar oplettendheid heeft nog nooit iemand kwaad gedaan. Andersom wel. Wanneer Ajax deze wedstrijd als een formaliteit beschouwt, kan het van een heel koude kermis thuiskomen. Cambuur vecht voor z'n hachie en maakt bewegingen die sterk doen denken aan de beroemde kat in nood. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3