KICK OFF NR. 20-23 Henny Meyer in het Ajax- shirt: "Bij Ajax heb ik mij in een korte periode zowel voetbaltechnisch als mense lijk enorm ontwikkeld" teambuilding is dat... Géne Hanssen en ik zaten vaak bij el kaar op de kamer overdag. Vooral de zogenaamde vedettes trokken zich niets van ons aan. Jongens als Kazu, de natio nale held, en Ramos bleken heel miezerige, schijterige man netjes te zijn, alleen geïnteresseerd in materialistische za ken. Pochen met hun Porsches en hun draagbare telefoon tjes. Ongelooflijk, zelfs vlak voor de wedstrijd in de kleedka mer zaten ze nog te bellen. Wat een weggooiers. Ik had het gevoel dat ze op ons neerkeken, ons maar boertjes vonden. In het veld liep het na die eerste wedstrijden ook al niet lek ker. Ik probeerde ze duidelijk te maken dat ik de bal aan m'n voeten wilde hebben, maar als ik dat dan zei, kreeg ik een wegwerpgebaar te zien. Na een paar keer ben ik m'n mond maar gaan houden. Toch heb ik ook in Japan een heel positieve levenservaring opgedaan. Die vier maanden pakt niemand me meer af." CAMBUUR, sinds oktober '93: "Omdat ik midden in het sei zoen kwam moest ik effe wennen, maar onder Fritz Korbach is de boel hier goed gaan draaien, ikzelf ook. Hij legt meer de nadruk op teambuilding, zoals het samen eten na de trai ning. Zelf heb ik bij Cambuur het kaarten geïntroduceerd. Dat kenden ze hier helemaal niet. Als je hier tegenwoordig binnenkomt is het net een pokerhol. De sfeer is nu stukken beter, ook door de resultaten natuurlijk. We waren al afge schreven, maar nu hangt er een sfeertje dat we iedereen gaan verbazen. Alles zit nu ook mee. Mrkela erbij, De Gier weer fit, tijdens de wedstrijd wat meer mazzel. Deze uitda ging vind ik te gek. Het is elke week erop of eronder. Dat spreekt me aan. Als we in de eredivisie blijven loopt m'n contract nog een jaar door. In het andere geval ga ik maar weer eens verderop kijken, denk ik. Ik kan nog wel een paar jaar mee." Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 22