DE SCHADUWSTERREM VAM GERARD VAM DER LEM AJAX 2 KICK OFF NR. 20-21 Het is altijd een trouw, maar gering aantal mensen dat de verrichtingen van het twee de elftal van Ajax volgt. Jam mer, dat het er relatief zo weinig zijn, want de wed strijden die Ajax 2 in de lan delijke competitie en de in ternationaal getinte Belof- tencompetitie speelt, zijn het aanzien meer dan waard. Bovendien heeft de Ajax- supporter zo zicht op de mo gelijkheden in de nabije (soms zeer nabije) toekomst. Ajax 2 is de sluis tussen de jeugdopleiding en het echte grote werk, Ajax 1"Tussen de lichtmasten", dat is de term die hoort bij het grote doel dat de jonge spelers van Ajax voor zich hebben. Zelf spelen zij ook op dinsdag en donderdag ook vaak tussen die lichtmasten maar dan is het toch anders dan op zondagmiddag, want dat is het grote streven van de "schaduwsterren" van Gerard van der Lem, die samen met elftalbegeleider Herman Bosschieter waakt over zijn jongens. De trainer-coach van het tweede elftal, die evenals Louis van Gaal ook in de komende twee jaar aan Ajax verbonden blijft, weet dat de belangstelling voor Ajax 2 al ja ren matig is. "De speeldagen, dinsdag- en donderdagavond" nodigen niet meteen uit om naar het stadion te gaan", er kent hij, "maar aan de andere kant zien de mensen best heel aantrekkelijke wedstrijden. Er zitten een aantal goede, aan- Ajax heeft gescoord tegen Feyenoord. De topper in het Olympisch Stadion werd voor bijna tweeduizend toe schouwers gespeeld en met 3-0 gewonnen. Foto: Louis van de Vuurst Beeld uit Ajax 2 - Feyenoord 2. Feyenoorder Gunnlaugs- son tracht Kanu af te stop pen en toont ongewild dat de Ajacied zich met heel wat kleding heeft beschermd te gen de kou. Foto: Louis van de Vuurst sprekende tegenstanders bij ons in de afdeling. Bovendien voetballen daar niet zelden spelers van eerste elftallen in. Ja, dat gebeurt bij ons ook. In de afgelopen maanden hebben bijvoorbeeld Dan Petersen, Peter van Vossen en Michel Kreek regelmatig meegedaan." Drie weken geleden speelde Ajax 2 een topper. In het Olym pisch Stadion werd de strijd aangebonden met aartsrivaal Feyenoord. Mede omdat de media, zoals AT5, ruchtbaarheid hadden gegeven aan het duel, speelde Ajax 2 voor een groot publiek. De eretribune was uitstekend bezet en de aanwezig heid van de bezoekers zorg de voor een fijne sfeer. Ei genlijk zou het altijd zo moe ten zijn. Ook de uitslag mocht er wezen. Ajax 2 won na een vooral uitstekende eerste helft met 3-0 van de Rotterdammers. Ondanks de kou genoten de bezoekers van hetzelfde oorspronkelij ke en aanvallende spel van Ajax. En ze konden zien dat er Ajax 2 voetballers heeft die staan te trappelen van ongeduld om van "schaduw- ster" een echte ster te wor den. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 20