KICK OFF NR. 19 - 3 Het elftal van Parma zit uitstekend in balans. Collectief goede voetballers die stuk voor stuk "goede voeten" hebben. Voor de keeperspositie heeft Scala de keuze uit Marco Balot- ta en Luca Bucci. Door het ontbreken van Antonio Bennarivo, Alberto Di Chia- ra en Lorenzo Minotti (allen zijn geschorst) en de van een zware blessure herstellende Georges Grün, moet de Parma- trainer zijn defensie behoorlijk bijstellen. Waarschijnlijk neemt de Argentijnse Nestor Sensini de libero-rol waar, ter wijl David Balleri en Salvatore Matrecano de andere openge vallen posities bezetten. Luigi Apolloni is een snelle en kop- sterke centrale verdediger die ook in de buurt van het Itali aans elftal vertoeft. Op het middenveld ligt het regelwerk in handen van oudge diende Daniel Zoratto. Hij heeft daarbij steun van de niet zo spectaculaire en daarom vlot onderschatte Gabriele Pin. Mas- ALLEN ACHTER AJAX De korte schets van Parma toont aan dat Ajax vanavond met een tegenstander van doen heeft die respect en oplettend heid verdient. Maar we mogen niet vergeten dat er in het rood-wit ook een voortreffelijk elftal staat. Een elftal dat door de lang gemiste magie van Europa Cup-voetbal mes scherp, gemotiveerd en ook vol zelfbewustzijn aan de op dracht begint. De entourage is vanavond in Ajax-voordeel. Laten we er met z'n allen voor zorgen dat dat voordeel meer dan optimaal is. De beslissing zal over twee weken in Parma vallen, maar vanavond kan de basis voor een plaats in de hal ve finale worden gelegd. Vanaf nu is het motto: als één man achter Ajax! Ben Tornato COLLECTIEF EN KLASSE AJAX-PARMA Lang hebben we het moeten missen. De periode tussen de tweede Europa Cup-ronde en de kwartfinale hebben we kunnen doorbrengen met het fijne gevoel dat er een ver volg was. Dat vervolg is nu aangebroken: Ajax - Parma. Een wedstrijd van absoluut topniveau. Er staan in deze kwartfinale niet alleen twee clubs van naam tegenover el kaar, maar ook twee clubs die die naam waar maken. In de respectievelijke compe tities spelen de kemphanen van hedenavond een hoofd rol. Bovendien hangen zij een moderne voetbalstijl aan die geschoeid is op een dege lijk en herkenbaar tactisch concept en op een keur aan individuele klasse. De kwartfinale-loting, ver voor de winter, maakte geen van beide clubs echt blij. Ajax heeft een fantastische naam in Europa en bewees in de laatste Europese seizoenen tot grote daden in staat. Vandaar dat men in Parma wat bleek om de neus wegtrok toen Ajax de tegenstander bleek. Andersom was het niet veel anders. Parma had in het vorig seizoen veel indruk gemaakt. De wijze waarop zij in de Europa Cup-finale van het afgelopen seizoen korte metten maakten met FC Antwerp was imposant. Laten we het er op houden dat de kansen op een piek in de halve finale fifty-fifty is. Verderop in dit Europa Cup-nummer van "Kick Off" komen we nog wat uitgebreider op de spelers van Ajax' tegenstan- derterug. In deze inleiding kijken we in een wat algemenere vorm naar het team dat getraind wordt door Nevio Scala. In 'zijn tijd' was Scala een gewaardeerde kracht als regelende middenvelder bij verscheidene clubs, waaronder Milan, Fio- rentina en Inter. Zijn trainerscarrière begon hij in Reggio Ca labria om na twee seizoenen in het zuiden naar Parma te ver trekken. Daar bouwde hij in de provinciale rust van het fraaie stadje aan een prachtig voetbalbolwerk. Europa Cup-stemming in het Olympisch Stadion, maar dan zonder vuurwerk. Ajax' twaalfde man speelt van avond tegen Parma een zeer belangrijke rol. Foto: Louis van de Vuurst simo Crippa paart kracht aan karakter en voetballend vermo gen terwijl Thomas Brolin (meestal startend vanaf de rechter kant) eigenlijk een aanvaller is. Het Parmezaanse vuurwerk komt van de Columbiaan Fausti- no Asprilla en de Napolitaan Gianfranco Zola. Asprilla hoort tot de wereldtop. "Levensgevaar" staat er met bloedrode letters boven zijn hoofd. Hij lijkt alleen maar snel en oppor tunistisch maar alsof dat niet genoeg is, kan hij ook in de kleine ruimte uitstekend uit de voeten. Gianfranco Zola zwerft iets achter Asprilla. Hij leerde het klappen van de voetbalzweep van Maradona en enige genialiteit van de Ar gentijnse meester zien we in hem terug, bijvoorbeeld in zijn fantastische vrije trappen. Scala kan ook de international Alessandro Melli opstellen in de spits. Uit angst voor verstoring van het heilige evenwicht in zijn elftal, doet Scala niet altijd een beroep op de bij vlagen onnavolgbare aanvaller.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3