BENVENUTO PARMA! BESTE BEZOEKERS, Wil VAN VAK 0 Wij wensen u van harte welkom bij de wedstrijd Ajax - Par ma en maken van de gelegenheid gebruik u te wijzen op de algemene toegangsvoorwaarden welke bij de ingang van het stadion zijn vermeld. Een belangrijk artikel daarvan is dat het meenemen of meedragen van vuurwerk, in welke vorm dan ook, ten strengste is verboden. De bekende rode fakkels vallen hier ook onder. Degene die op overtre ding van de regels wordt betrapt, wordt onherroe pelijk uit het stadion ver wijderd en riskeert een stadionverbod dat tot twee jaar kan oplopen. Wij nemen deze maatre gel, omdat vuurwerk voor spelers en publiek gevaarlijk is, door de KNVB, UEFA en FIFA is verboden, reeds tot on verantwoord hoge boe tes voor uw club heeft geleid en wellicht tot nog veel ernstiger sanc ties zal kunnen leiden. Als u een echte Ajax-sup- porter bent, dan brengt u uw club niet langer in gevaar. Wij danken u hartelijk voor uw medewerking en hopen met u op een fan tastische avond. Michael van Praag, voorzitter AFC Ajax A nome del la societa vi auguro il benvenuto allo Stadio Olimpico di Amsterdam. Siamo molto onorato di ospitare i dirigenti, giocatori, allenatori e tifosi del Parma. In Italia co- me in Europa, il Parma figura come una simpaticissima so cieta di grande stile calcistica e umana. Abbiamo buona fede che L'Ajax e il Parma disputeran- no due incontri ad alto livel- lo e con il massimo di rispet- to sia in campo che fuori. Speriamo che troverete nella nostra citta una accoglienza all'olandese. Vi auguriamo una serata di grande calcio e grande spor- tivita. Arrivederci a Parma! Michael van Praag, presidente AFC Ajax Cari spettatori, Vi preghiamo espressamente di osservare i rigorosi rego- lamenti della UEFA, secondo i quali severamente proibi- to l'uso di petardi, mortaret- ti, bengali e altri oggetti durante la partita. Cercate di fare tutto finché questa serata sia una vera festa di tifo. Grazie. Michael van Praag, presidente AFC Ajax Ten gevolge van enige logistieke problemen heb ik niet de gebruikelijke gang naar het stadion gemaakt. Een lang weekend aan de andere kant van het land en een korfbal wedstrijd van moeder-de-vrouw dwongen mij af te wijken van mijn gebruikelijke gang naar De Meer. Bij "De Molen" werd ik uit de auto de vrieskou ingeschopt, waarna ik genietend van het zonnetje richting Linnaeus- straat wandelde. Ik was de hoek nog niet om, of de eerste kroeg doemde al op. East of Eden bleek een echt inne- mers-café te zijn, waar om één uur reeds een lekker biertje werd getapt. Zo te zien deed het ook dienst als verzamel punt voor stadionbezoekers hetgeen mij, howel ik een de butant in het betreffende etablissement was, een ver trouwd gevoel gaf. Na wat om mij heen gekeken te hebben deed ik de bont muts weer op en de handschoenen weer aan en vervolgde mijn tocht. Als je op zo'n zondag door deze oude buurt loopt en de huizen en winkels goed bekijkt, bekruipt je een gevoel van nostalgie. Als ik de Van Swindenstraat oversteek, denk ik aan de tijd dat mijn vader mij op zon dagmiddag naar hetgelijknamige theater bracht om mij daar van de Roy Rogers-cyclus te laten genieten. Als ik on der de spoorbrug loop dendert er net een trein overheen. Toen ik 9 januari 1966 de eerste keer met de trein naar Feyenoord-Ajax ging, was het al even koud en hingen juist daar de mensen uit het raam om ons uit te zwaaien. Over de brug passeer ik wat vroeger "De Bio" was, waar ik me nige "Dik en Dun"-film gezien heb. Door het gemijmer in tijdnood gekomen pak ik Lijn 9 om de tocht op de meest gepaste wijze te volbrengen, het veld van Meerboys, waar mijn oude heer nog gevoetbald had, schiet voorbij. Nadat de tram zijn passagiers heeft uitgebraakt nog snel even naar Meerzicht om een kopstoot te pakken. Goed tegen de kou. Dan snel de tribune op. Het nieuwe stadion moet er komen, dat realiseer ik mij wel. Maar ik betwijfel of je je simpele emoties in zuid-oost net zo de vrije loop kan laten als in oost... Hi folks! On this memorable day we have invited the chairman of the London Ajax Supporters Association/Simon Barnes. Simon, I have no doubt that we already had a great after noon and that the night will be even better! E. Vanzet

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 31