KICK OFF NR. 19 - 31 DE KOMST VAN PARMALAT EUROPA CUP Opnieuw Europa Cup-voetbal, nu in het Bekerwinnaarstoer- nooi. En wederom is er een groot succes te vieren. Na Ujpest Dosza, Boavista, Sparta Praag en Atlético de Madrid wordt in de finale ook FC Antwerp kansloos gelaten. Het wordt (zonder de net van een blessure genezen nieuwe ster Fausti- no Asprilla) 3-1. Parma heeft naam gemaakt als Europese topclub. Maar het wil meer. De nationale titel lonkt en, me de dankzij de aankoop van Gianfranco Zola en Massimo Crippa (Napoli), horen de geel-blauwen tot de favorieten voor het scudetto. De nieuwe druk is er mede de oorzaak van dat Parma op een vrij ruime achterstand op de Milan-machine staat. De waardering voor de spelopvatting en de klasse is er niet minder om. En de kans op een glorieus seizoen 1993-1994 is nog steeds sterk aanwezig. David Endt In de zomer van 1988 begint Parma met Vitali op de bank en met een nieuwe keeper, Luca Bucci, tussen de palen. De tiende plaats is bevredigend. Parma is een degelijke partici pant aan de Serie B, maar in de overgang naar het seizoen 1989-90 verandert er veel. Nevio Scala komt van Reggiana om het trainerswerk ter hand te nemen. Ook hij hoort tot de zonisti, de Italiaanse trainers die het zóne-systeem aan- Het stadion Ennio Tardini is de thuishaven van Parma. Over dertien dagen vindt daar de beslissende slag tus sen Ajax en Parma plaats. hangen. Scala blijkt de trap naar het succes te zijn. De vierde plaats in de serie B geeft recht op promotie en het kleine, rijke stadje viert uitbundig feest en hoopt op een mooi sei zoen in de hoogste afdeling. De resultaten overtreffen alle verwachtingen. Op de transfermarkt versterkt Parma zich slim met de Belg Georges Grün, het Zweedse talent Thomas Brolin en de Bra- zilaanse keeper Claudio Taffarel. Parma wordt zesde en plaatst zich voor het UEFA Cup-toer nooi. Inmiddels heeft voorzitter Ernesto Ceresini de taak overgedaan aan Giorgio Pedraneschi. Maar de echte grote man van Parma is de grootste aandeelhouder van de club, Calisto Tanzi. Hij is de oprichter en president van Parmalat. Tanzi heeft Parma AC overgenomen van Ceresini en zijn mil joenen geven Parma een enorme armslag. Zonder te verliezen wordt Parma in het UEFA Cup-toernooi 1991-1992 uitgeschakeld. 0-0 en 1-1 vallen tegen CSKA Sofia negatief uit. In de competitie en vooral de Coppitalia, de Italiaanse beker, gaat het uitstekend. Via Palermo, Fiorenti- na, Genoa en Sampdoria bereikt Parma de finale. De eerste wedstrijd in Turijn tegen Juventus wordt met 1-0 verloren maar in het stadion Tardini schieten Melli en Osio Parma naar een 2-0 zege. Het grote Parma-feest na af loop van de Europa Cup-fi nale van het vorig jaar. De man die op het heilige Wembley-gras de beker toont is Parma-voorzitter Pedraneschi. lan-hof van Berlusconi ont boden om die club naar de Europese top te brengen. Sacchi's positie bij Parma wordt overgenomen door Zdenek Zeman. De Tsjechi sche volleybal-international (nu trainer van Foggia) gaat het niet voor de wind. Hij wordt ontslagen en vervan gen door Gianpietro Vitali. De elfde plaats in de compe titie is echter meer dan vol doende om te overleven. In de Italiaanse Bekerstrijd doet Parma in de voorronde van zich spreken door Milan (met trainer Sacchi) na ver lenging en strafschoppen te verslaan. In de Parma-forma- tie komen we steeds meer mannen tegen die er ook nu nog bij zijn. Naast Melli zijn dat Luigi Apolloni en Lorenzo Mi- notti. Het is overigens het eerste seizoen dat de hamfabri kant op het shirt plaats maakt voor Parmalat, de zuivelgi- gant van Italië die eerder al als sponsor actief was in de For mule 1, het volleybal en honkbal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 30