DE AAMLOOP MAAR DE iViNAMf,; A Opgeluchte gezichten na afloop van Ajax-Hajduk Split. In het Olympisch Sta dion ruimde Ajax de 1-0 ach terstand uit de heenwed strijd op. Het werd 6-0 dank zij treffers van Edgar Davids (2), Ronald de Boer, Frank de Boer, Jari Litmanen en Stefan Pettersson. KWARTFINALE Het Europa-cup-avontuur van Ajax begon met de nodige moeilijkheden. Het eerste duel, vastgesteld op 15 septem ber, kon geen doorgang vinden in Zagreb vanwege de oor logsdreiging. In aller ijl werd Ljubljana aangewezen als plaats van handeling voor de wedstrijd Hajduk Split-Ajax. In Ljubljana speelde Ajax matig en verloor. De 1-0 achterstand werd op niet mis te verstane wijze rechtgetrokken tijdens de return. Ajax pakte Hajduk met 6-0 hard aan. In de tweede ronde leek Besiktas aanvankelijk een groot probleem, de Turken kwam in Amsterdam op voorsprong en pas diep in de tweede helft kon Ajax de 2-1 winst veilig stellen. In Istanboel toonde Ajax weer zijn ware gezicht. Kalm en klasserijk werd Besiktas knock-out getikt. A Ronald de Boer in fel duel gewikkeld met een verdedi ger van Hajduk. In Ljubljana leed Ajax een onnodige ne derlaag. In de eerste helft werd een aantal kansen ver prutst en het enige doelpunt van Hajduk-spits Mornar bleek genoeg voor de Kro atische overwinning. 4 De juichende Jari Litma nen viert de 4-0 triomf op Besiktas in Istanboel. De Fin se topscorer scoorde drie van de vier Ajax-treffers op de onvergetelijke avond aan de Bosporus. Foto's: Louis van de Vuurst A Ajax begon de tweede ronde meteen thuiswed strijd. In het Olympisch Sta dion keken de mannen van Louis van Gaal al snel tegen een achterstand aan. Doel punten van Frank Rijkaard en Ronald de Boer zorgden in elk geval voor een overwin ning op het Turkse Besiktas.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 24