tje meeblazen in het bekerduel tegen Helmond Sport. En beschaamde het hernieuwde vertrouwen van zijn trainer niet. Al na acht minuten explodeerde Edgar Davids, zoals alleen Edgar Davids na een doelpunt exploderen kan. En wèèr was hij erin geslaagd: een belangrijk doelpunt, ditmaal vooral voor hemzelf van grote waarde, op het juiste moment. Een andere tot linkshalf getransformeerde linksbuiten ontbrak het in zijn Ajax-jaren ook al niet aan goede timing. Net als Rob Witschge vindt ook Edgar Davids het moeilijk aan te ge ven waarom zij juist in de (internationale) krakers zo trefze ker zijn. "Misschien dat dat soort wedstrijden net dat beetje extra's met zich meebrengen waar ik bevattelijk voor ben", graaft de Ajacied, dit Europa Cupseizoen thuis tegen Hajduk Split tweemaal succesvol, naar een verklaring. "Maar eigen- .jjjw lijk zou ik het niet weten. En het gaat ook lang niet altijd op. Denk maar aan Auxerre thuis, vorig seizoen. Toen ging het voor geen meter. Dat heeft nog vrij lang door m'n hoofd gespookt, de vraag waarom ik die wedstrijd niet thuis KICK OFF NR. 19 - 11 gaf. Vanavond heb ik de kans me voor die wedstrijd te re vancheren." Davids is er volledig van doordrongen dat er vanavond en over dertien dagen twee zware kluiven op Ajax liggen te wachten. "Er lopen verschrikkelijk veel goeie voetballers rond bij Parma" weet hij van de televisiebeelden "dus we zullen superscherp moeten zijn. Het zal heel zwaar worden. Vooral Asprilla vind ik een hele goeie. Ik let speciaal op Zuidamerikaanse voetballers. De rust, de stijl, de techniek, eigenlijk hebben ze allemaal wel wat. En Asprilla heeft door zijn lichaamsbouw en zijn onvoorspelbare, explosieve acties nog eens iets extra's. Gelukkig kan Ajax daar veel individu ele kwaliteiten en een sterk collectief tegenover zetten. Twee aanvallende ploegen als Ajax en Parma tegenover el kaar, dat moeten twee spectaculaire wedstrijden kunnen worden. Reken daar maar op." Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 11