INZET EN RAFFINEMENT VOOR TWEE PUNTEN De wat voorbarige loftuiting stak schril aftegen de kritiek die Ajax luttele weken eer der te verduren had. Toen sprak men, al dan niet cy nisch, zijn bezorgdheid uit over het bolwerk aan de Middenweg. De ommezwaai toont het opportunisme aan waarmee de ene partij moet, en de andere partij niet mag leven. De competitie heeft inmiddels aangetoond dat Ajax inderdaad een directe kandidaat voor de landstitel is. De nederlaag die Ajax twee weken geleden in Eindhoven leed schrijnt, maar is geenszins beslissend. De les is nuttig, zeker met de kwartfinale van het Europa Cup-toernooi in het voor uitzicht. Ten tijde van FC Utrecht-Ajax leverde het roeren en loeren in het Utrechtse koffiedik een nogal positief beeld op. De Dom stadbewoners hadden hun eerste duel (uit tegen Volendam) in balans afgesloten en weinigen bevroedden op dat mo ment dat FC Utrecht een zeer magere eerste competitiehelft tegemoet ging. De nederlaag tegen Ajax werd als een inci dent en als gevolg van de Ajax-macht opzij geschoven. Het verlies bleek echter de eerste glijpartij in de negatieve spiraal die leidde tot het ontslag van trainer Ab Faf ié en de (al jaren in het f luistercircuit aangekondigde) komst van Leo van Veen. Het uit de bocht vliegen werd voorkomen, maar helemaal vast op de weg ligt FC Utrecht nog niet. De positie op de ranglijst verdient de kwalificatie "schamel", "FC Utrecht-on waardig". Traditiegetrouw is FC Utrecht een tegenstander waar Ajax het ook in eigen omgeving lang niet makkelijk mee heeft. De ranglijstsituatie zorgt er ongetwijfeld voor dat er in De Meer een boeiend duel wordt opgevoerd. UTRECHTSE STARTERS De Utrechtse degens die door trainer Leo van Veen worden uitgereikt komen, blessures en schorsingen dienende, in han den van de volgende mannen: Jan Willem van Ede geeft de keepersconcurrentie in de Gal genwaard geen kansen in het centrum vullen Marcel van der Net en aanvoerder Johan de Koek elkaar aan. De vleugelverdedigers zijn Fer- dy Vierklau op rechts en Erik van der Meer op links. Op het middenveld lijkt het Frank Rijkaard was in het stadion Galgenwaard twee keer succesvol tegen FC Utrecht. De 4-1 overwinning van Ajax zorgde meteen voor een Amsterdamse favo- rietenrol. Foto: Louis van de Vuurst dat Jean Paul de Jong de al jaren veelbelovende Robert Roest definitief uit de basis-elf heeft gespeeld. Volendammer Ab Plugboer en de laatste aanwinst Erik van Kessel (hij kwam van FC Groningen) horen ook thuis op het middenveld, net als de Nummer 10 van FC Utrecht, Pieter Bijl. In de frontlinie is Willem van der Ark de target-man, het aan speelpunt. Een vrijere rol is weggelegd voor Edwin de Kruyff die knappe staaltjes voetbal in de benen heeft maar nog niet het evenwicht heeft gevonden om constant op hoog niveau te presteren. DE BANKZITTERS U mist de naam van een Poolse strijder? Klopt. Wlodi Smola- rek is sinds de komst van Leo van Veen op de reservebank be land. De sluwe aanvaller komt nog slechts als pinch-hitter bin nen de lijnen. Ook de reeds genoemde Robert Roest begint de wedstrijd zittend naast zijn coach en hij zal het daar moei lijk mee hebben. Aanvaller Raymond Graanoogst, Edgar Albertsen, Erik Smit en Robert Wijnands (de laatse zijn zowel op het middenveld als in de defensie inzetbaar) horen tot de jonge talenten van Utrecht en schikken zich makkelijker in het bankzitterslot. In de laatste thuiswedstrijd van Ajax, voor de kraker tegen Parma op 3 maart, zal De Meer opnieuw zo goed als uitver kocht zijn. Naar goed gebruik zullen de bezoekers weer ge trakteerd worden op geraffi neerd en door inzet ge schraagd voetbal van Ajax. Dat moet voldoende zijn om, op weg naar twee belangrij ke punten, FC Utrecht te ont wapenen. Ben Tornato AJAX-FC UTRECHT Aan het begin van het huidige seizoen was het duel tegen FC Utrecht de eerste uitbeurt van Ajax. in de Galgenwaard voerde Ajax een vrijwel per fecte wedstrijd op en de pers stak de loftrompet. Na hon derdtachtig minuten voetbal werd Ajax al gepresenteerd als kampioenskandidaat nummer één.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3