4 V8 WIJ VAM VAK O JORDY EN BJÖRN W AR Zolang ik al naar De Meer ga, en dat is ruim dertig jaar, hebben ze een niet te onderschatten rol gespeeld. Als tref punt voor het ouwehoerenpraatje over de wedstrijd van gisteren of morgen of andere voetbalinformatie. Van dat ene pakje shag in de maand voor m'n jointje zal hij niet rijk worden, maar toch heb ik een prettig gevoel als ik bij zo'n typisch buurtwinkeltje binnenloop. Deze winkeltjes horen bij de geschiedenis van de volkssport voetbal. Zo kon je er zondagsmorgens kijken of je wedstrijd al dan niet door ging, werden 's-avonds de uitslagen op borden gekalkt en verkocht men kaartjes voor de wedstrijden. Het is dus zaak om goede maatjes te zijn met de tabaksdetaillist, zo niet, dan zou de zondag wel eens heel saai kunnen verlopen. De laatste jaren is er veel van deze romantiek verloren ge gaan. De afgelastingen kunnen we op Radio Noord Hol land in één adem met die van het korfballen vernemen, terwijl we de uitslagen via Teletekst de kamer m laten ko men. Een nieuw fenomeen dreigt nu ook de kaartverkoop bij de sigarenhandelaar weg te nemen, namelijk de dubkaart. Minstens vijftien jaar te laat heeft het betaalde voetbal be sloten de criminaliteit rond de voetbalvelden aan te pak ken. Op zich een prachtig streven, maar voor deze geldver- slinding op touw wordt gezet lijkt het mij verstandig ken nis te nemen van de huidige situatie. Door het zich wijzi gende gedrag van de jongeren lijkt het erop dat rellen minder voorkomen dan in het verleden het geval was. Be richten van onder andere de NS lijken dit te onderschrij ven. Als zeer gewone Vak O-bezoeker kan ik mij voorstellen dat het elitaire karakter van de dubkaart veel mensen van aanschaf zal weerhouden. Het is natuurlijk een moeilijke afweging en echt in de toekomst kan niemand kijken. Maar wie zegt mij dat het supportersgedrag zich NIET ten voordele zal wijzigen? Zodat de dubkaart een overbodig fenomeen blijkt dat de gezelligheid van het binnenstap pen van de sigarenwinkel onnodig heeft ondermijnd. E. Vanzet "Kick Off" mag zich verheu gen in fraaie supporterspost. Zoals van deze twee jeugdi ge fans, Jordy van Leur en Björn van de Horst, waarvan Jordy de jongste is. Op het moment van schrijven was Jordy namelijk vier maanden jong, maar al oud genoeg om jn een heuse Ajax-outfit fete «^gehesen te worden. Björn en Jordy zijn de neefjes van een enorme Ajax-fan, Ton van de Leur, die'bij iedere thuis wedstrijd vah Ajax aanwezig KICK OFF NR. 18 - 21 sspsa i :ier De naam "Jari" is in korte tijd bijzonder popuiair g in Nederland. Op deze foto zien we één van de jonge Jari's die in de afgelopen periode het levenslicht hebben aan schouwd. Deze is bijna zes maanden oud en woont in Nee de. Volgens zijn ouders Paul en Annelies Ligtenberg zit hij bij iedere wedstrijd van Ajax voor de televisie om de grote Jari aan te moedigen. Het zal niet zo lang duren, of de klei ne Jari zal meegaan naar Vak D in het stadion De Meer om zich daar te laten horen als echte Ajax-fan.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 20