meer koelbloedigheid te beschikken dan in het voorbije seizoen, toen het veldspel meestal om te smullen was, maar de slagvaardigheid te wensen over Het. Louis van Gaal, zoals iedere Kasteelklant weet bijna net zoveel Spartaan als Ajacied, beschikte in die periode nog over drie toptalenten die inmid dels in de Italiaanse competitie figureren: Dennis Bergkamp, Wint Jonk (allebei Inter Milaan) en Marciano Vink (Genoa). Die niet geringe aderla ting opvangen leek een loodzware klus, maar inmiddels zijn er nog maar weinige supporters die treuren om hun vertrek. Jari Litmanen, Finidi George, John van den Brom en de teruggekeerde verloren zonen Ronald de Boer en Frank Rijkaard hebben tesamen reeds het kwaliteitsverlies op z'n minst gecompenseerd. Op het lijstje met nieuwe aanwinsten zou normaal gesproken ook de naam van Peter van Vossen hebben gestaan, ware het niet dat de Zeeuwse stormram na zijn komst van Anderlecht zodanig is geteisterd door blessures dat hij zijn faam nog niet heeft kunnen waarmaken. Of dat hem de komende maanden nog zal lukken is zeer de vraag. Vaststaat wel dat deze karakterspits alles in het werk zal stellen om bij de eerste elf te komen, want na afloop van dit seizoen is er ook nog zoiets als het WK in Amerika en daar wil Peter van Vossen nieuwe roem als Oranje's prijsschutter verwerven. Na de zomer is hij bij Ajax in elk geval verlost van een geduchte concurrent: Stefan Pettersson, die heeft besloten zijn carriëre bij zijn oude club Göteborg te beëindigen. Voor een ander intern concurrentie-probleem ligt naar het zich laat aan zien de oplossing evenwel minder eenvoudig. Bedoeld is natuurlijk de positie van eerste doel man. Edwin van der Sar heeft natuurlijk als ver vanger (dan wel opvolger) van Stanley Menzo ruimschoots bewezen dat hij het grote werk aan kan. Maar juist daardoor wordt de situatie waarin de gewezen keeper van het Nederlands eftal (zes interlands) zich bevindt met de week pijnlijker. Vorig seizoen hield Sparta Ajax thuis op 0-0. Een uitslag waar Louis van Gaal nauwelijks vrede mee kon hebben, omdat zijn ploeg aanzienlijk sterker was geweest. De eerste confrontatie in deze jaar gang eindigde wel in een ferme Amsterdamse zege (3-0), nadat het onderlinge krachtsverschil juist veel minder was gebleken. Afgaande op deze voor geschiedenis valt er dus voor elke voorspelling wel wat te zeggen en dat is natuurlijk een leuk uit gangspunt. ADERLATING GELUKSPEL DE gp&t® SUPPORTER-LIJN 06 - 350.200.26 (75 CPM)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 5