GEVULD MET SPANNING AJAX-VITESSE Was "Ajax Vitesse" in pakweg november nog ver weg en een "gewone" wedstrijd op de voetbalkalender, naarmate de 30ste januari dichterbij kwam groeide de waarde van de ont moeting. De kwalificatie "topper" is zeker op zijn plaats. De Meer wordt hedenmiddag betreden door twee clubs die in de voorbije maanden veel lof hebben geoogst en tot de top van het vaderlandse voetbal horen. De geel-zwarte Arnhemmers beleven een glanzende perio de en zullen juist nu met gemengde gevoelens terugdenken aan de Europa Cup-duels tegen Norwich City. De Engelsen profiteerden van de mindere vorm van Vitesse en kegelde de club uit het UEFA-Cup-toernooi. Het elftal van de bekwa me trainer Herbert Neumann heeft de goede vorm te pak ken. Ajax weet dat en is voorbereid op een wedstrijd van in ternationaal niveau. GEDEGEN FUNDAMENT Vitesse speelt uitstekend, verzorgd en attractief voetbal. Toch betekent dat niet meteen dat het zeer aanvallend voetbalt. De gedegen tactische fundamenten rusten op een kranige defensie en een goed op elkaar ingespeeld midden veld. Juist wanneer er in de voorhoede ruimte komt, is Vites se op z'n gevaarlijkst. De snelheid van bewegen en hande len van het drietal Latuheru-Gillhaus-Helder, zette menig te genstander reeds voor onoverkomelijke problemen. Vitesse deed in de afgelopen jaren de nodige ervaring op, en dat is te merken aan het geduld dat de Arnhemmers kunnen op brengen. Lopen de patronen niet al te soepel, dan valt men terug op degelijkheid. De taken worden in simpele maar Sonny Silooy en Bart Latuhe- ru vechten in een Moluks getint duel om de bal in de wedstrijd Vitesse-Ajax die aan het begin van de com petitie een 1-0 zege voor Ajax opleverde. Foto: Louis van de Vuurst KICK OFF NR. 16 - 3 doeltreffende vorm uitgevoerd, totdat het vonkje weer op spat. Frivoliteiten worden bewaard tot aan de driekwartlijn van de tegenstander. COMPROMISLOOS Keeper Raimond van der Gouw merkt het voordeel van de ervaring. Zijn degelijke keeperswerk geeft de mannen voor hem vertrouwen en dus worden in de gehele laatste linie weinig fouten gemaak. Edward Sturing is -eindelijk- verlost van blessureproblemen en klimt gestaag naar zijn oude rit me. In het centrum doen Erwin van de Looi en Theo Bos compromisloos hun werk en op links vervangt Roberto Straal de oorspronkelijke linksachter Arjan Vermeulen naar behoren. Het middenveld kent in Martin Laamers een tactisch gerijpte speler die het niet uitmaakt of hij links of rechts speelt. Huub Loeffen heeft de on zekerheid van zich afge schud en wordt niet langer onderschat. Phillip Cocu maakte de verwachtingen waar. De voorspelde progressie als centrale mid denvelder kwam punctueel. Hij is één van de cruciale spelers en zeker vanmiddag tegen Ajax zal hij zijn kandidatuur voor een plaats in de Oranje-selectie willen onderstrepen. Het "gevaar-Gillhaus" is genoegzaam bekend. De sluwe schutter rijgt met zijn intuïtie voor de juiste plaats en zijn rijke ervaring de doelpunten tot een mooie ketting. Licht voetigheid op de vleugels, waar Glenn Helder de onbere kenbare en Bart Latuheru de constante factor is. Wat betreft de reservebank boekte Vitesse ook vooruit gang in vergelijking met voorgaande jaren. Willem Korsten, Patrick Pothuizen, Ben Iroha, Said Larossi en Roy Makaay kwamen meer malen in actie en betekenen geen ernstige verstoring van het zo belangrijke collectief wanneer ze door Neumann worden opgeroepen. In Arnhem greep Ajax in de ontluikende competitie 1993-1994 beide punten. Dat gebeurde in een zeer in teressante en intensieve voetbalslag. Eenzelfde pro fessionaliteit en concentra tie wordt vanmiddag op nieuw van de Ajacieden ver wacht. De inzet is hoog, de spanning op de tribunes groot. Ajax-Vitesse, een top per in de Watergraafsmeer! Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 3