WIJ VAM VAK O AJAX 2, DE MOEITE WAARD Sinds kort is het oude badhuis aan het Javaplein omge bouwd tot Grand Café. Aangezien het woord café een bijna magische aantrek kingskracht uitoefent op Bert en mij, besloten wij het be gin van de tweede competitieronde daar in te luiden. Om twaalf uur vertrokken wij vol goede moed richting Indi sche buurt, waar het tabernakel aan onze stoutste ver wachtingen bleek te voldoen. Drank, inrichting en vooral de vrouwelijke bediening waren van zeer hoog gehalte. Meerdere malen dwaalden onze blikken af in de richting van het vrouwelijke personeel dat op een zeer degelijk onderstel bleek te rusten. Omdat aan alles een eind komt, spoedden wij ons om tien over twee richting De Meer, waar wij gewoontege trouw enige minuten na de aftrap arriveerden. Tijdens het ledigen der blazen schoot Sonny Silooy nog net voor langs, waarna wij de trap van Vak O opliepen. "Wij blijven hier op de trap staan", was mijn eerste reac tie bij het zien van twee fantastische billen verpakt in slangeleer die vergeefs probeerden iets van de wedstrijd te zien. "Loop maar achter ons aan", zei Bert, met een verlekkerde blik in de ogen tegen de billen, waarna ik als een torpedo door de menigte heenschoot. "Huh, 't zijn ook altijd dezelfden", merkte een wat oude re man op, die ons als notoire laatkomers al meerdere malen tijdens de eerste minuten voorbij had zien wagge len. Wij bieden onze mede-Vak O-bezoeker hierbij onze oprechte excuses aan. Maar wij kunnen hem geen garan tie geven dat het niet weer zal gebeuren. Na een lange tocht bereikten wij om vijf over half drie ons eigen vertrouwde plekje, vanwaar wij ook heden bij Ajax - Vitesse weer te vinden zullen zijn. Echter wel weer te laat, want tradities en goede gewoon tes moet je in ere houden en ik heb de hele week van bil len in slangeleer gedroomd. E. Vanzet Iedere dinsdagavond wordt er competitievoetbal gespeeld in de reserve eredivisie, die voor de tweede elftallen. Ajax 2 is daar vanzelfsprekend aktief en bovendien voetballen de jongens, die onder leiding staan van trainer Gerard van der Lem en leider Herman Bosschieter, ook nog regelmatig op donderdag in het kader van de Beloftencompetitie. De wedstrijden van Ajax 2 worden gekenmerkt door een tweetal zaken: het hoge niveau én de geringe belangstel ling voor de wedstrijden. Aan het eerste hoeft niets gedaan te worden, ook het tweede elftal speelt met de gedurfde patronen die het spel van het eerste elftal zo aantrekkelijk maken. De jonge aanstormende talenten worden af en toe gemixt met spelers van het eerste elftal die daar nog geen vaste plaats hebben en in het tweede team hun ritme op peil houden en hun gretigheid tonen. Wat betreft de twee de factor, het geringe publiek: daar moet wél wat aan ge daan worden. Ajax 2 verdient meer publiek. Bij sommige uitwedstrijden is dat publiek er ook. Bij De Graafschap en Roda JC bijvoorbeeld keken ruim tweeduizend mensen toe. Op dinsdagavond in De Meer (waar de toegang tot de wed strijden gratis is!) kunt u de nieuwe sterren zien ontplooien tegen tegenstanders van goede kwaliteit. Heus, een bezoek aan Ajax 2 is zeer de moeite waard. In de selectie van Ajax I dook hij al een aantal keren op, maar de vaste werkplek van Martijn Reuser in De Meer is nog steeds het tweede elftal. KICK OFF NR. 16 - 19 Competitieprogramma Ajax 2 22 maart Sparta 2 - Ajax 2 1 februari Ajax 2 - Vitesse 2 29 maart Ajax - Fortuna Sittard 2 8 februari Ajax 2 - Feyenoord 2 14 februari inhaalprogramma Voor de volgende wedstrijden is nog geen datum 22 februari Feyenoord 2 - Ajax 2 vastgesteld: 1 maart Ajax 2 - MVV 2 Ajax 2 - Roda JC 2 8 maart PSV 2 - Ajax 2 FC Twente 2 - Ajax 2 15 maart ADO Den Haag 2 - Ajax 2 Ajax 2 - ADO Den Haag 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 18