"IK WIST DAT IK BIJ AJAX MINDER ZOU SCOREN" - MINDER DOELPUNTEN de eerste dag. "Komt ook doordat ik voor de eerste trai ningsdag al veel in De Meer was geweest. De eerste keer was ergens in mei, voor de medische keuring, om het club kostuum te passen, een auto uit te zoeken. Toen bleek dat ik licht geblesseerd was. Vanaf dat moment ben ik heel vaak naar Amsterdam gekomen, om me door Pim van Dord te la ten behandelen. Daardoor had ik al een heel vertrouwd ge voel met Ajax op de eerste trainingsdag." Desalniettemin kijkt Van den Brom met gemengde gevoe lens terug op zijn eerste halfjaar in Ajax-dienst. Zijn basis plaats en de soepele overgang van het Arnhemse naar het Amsterdamse milieu, ja, die stemmen hem tot tevredenheid. "Maar aan de andere kant heb ik hier nog niet genoeg la ten zien. Dat ik bij Ajax minder doelpunten zou maken dan bij Vitesse wist ik van te voren, omdat ik hier meer naar ach ter geschoven speel. Dat neemt niet weg dat ik veel meer kan brengen dan ik tot nu toe heb laten zien. Het begin was goed, maar daarna zakte ik wat terug. Met de thuiswed strijd tegen Besiktas als dieptepunt. Ik kon het wel begrijpen dat ik er in de return naast stond, alhoewel ik er doodziek van was. Nu heb ik het gevoel dat ik de stijgende lijn weer te pakken heb. Nee, ik heb nooit aan mezelf getwijfeld. Dat ligt niet in mijn aard. Bovendien heb je niks bij Ajax te zoe ken als je aan jezelf twijfelt." "Dat merkje al als je naar de allerjongste apies staat te kij ken. Als je ziet hoe die het veld opkomen, met die bru tale koppies en hun borst naar voren, schitterend vind ik dat. Dan weet je meteen wat het 'Ajax-gevoel' inhoudt. Op de training merkje ook een groot verschil met andere clubs. Bij Ajax wordt heel specifiek getraind op bepaalde punten, veel meer wedstrijdgericht ook. En veel scherper natuurlijk dan bij bij voorbeeld Vitesse, door de enorme concurrentie. Bij Vites se was ik zeker van mijn basisplaats, kon ik het nog wel eens laten sloffen als het een dagje wat minder ging. Bij Ajax heb je geen tijd om slap te zijn." Of Van den Brom zijn scherpte tot mei (einde seizoen) of tot juli (WK) zal moeten vasthouden is nog een open boek. De wil en de ambitie zijn springlevend, nu de Oranje-vorm nog. "Ik heb toch wel even in mezelf gevloekt toen ik vorige week de beelden van de voorbereiding in Tunesië zag", zucht Van den Brom, vier keer geselecteerd, tweevoudig in ternational. "Maar er is natuurlijk nog helemaal geen aan leiding geweest om mij te selecteren. Daar heb ik genoeg zelfkritiek voor. Ik zal het nu moeten laten zien, met name in de toppers." In die categorie is het duel van vanmiddag tegen Vitesse in middels ook in te delen. "Dat bleek bij de uitwedstrijd al, toen hebben we het flink moeilijk gehad. Ik vind dat Vitesse het toen niet slim heeft gespeeld. Pas nadat wij hadden ge scoord kropen ze uit hun schulp en werd Ajax onder druk gezet. In feite kregen ze het loon van de angst uitbetaald. Daarom verwacht ik dat ze vandaag wat aanvallender gaan spelen. Als ze dat durven, kun je met recht van een kraker spreken vanmiddag." Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 11