WIJ VAN VAK O Het moet in 1971 geweest zijn dat ik op werkweek ben geweest naar Berlijn. Een week lang mochten wij, de crème de la crème van de HAVO Zocherstraat, cultuur snuiven in de voormalige hoofdstad van onze oosterbu ren. Het gezelschap bestond uit rond de honderd leerlin gen en was in een aantal activiteitengroepen verdeeld. Zo waren daar de groepen die zich bezig hielden met cul tuur, architectuur en geschiedenis. Dave, Rob en onder getekende vormden de "sportgroep", hetgeen achteraf een geweldige keus bleek. Elke dag om klokslag tien uur stonden er drie bussen klaar om de groepen naar de voor die dag vastgestelde activiteiten te brengen. Op die momenten hing de sportgroep meestal luierend uit het raam de anderen uit te zwaaien. Aangezien er geen leraar aan zo'n kleine groep was toegevoegd, mochten wij zelf onze indeling maken. Vier dagen lanter fanten over de Kurfürstendamm was het resultaat. De laatste dag werd gereserveerd voor een geweldige in haalrace, waardoor wij toch nog met een goed verslag thuis kwamen. Op die bewuste dag kochten wij op de Kurfürstendamm een Algemeen Dagblad, waarin mel ding werd gemaakt van de aankoop van Jan Mulder. De Groninger was voor de neus van -toen al- aartsrivaal Feyenoord weggekaapt. Een geweldige aankoop, voor, als ik het goed heb, 1.3 miljoen gulden, wat in die tijd een waanzinnig bedrag leek voor een speler die geen vaste keus voor Oranje was. Slechts één interland van be tekenis staat mij voor de geest en wei die in Leipzig te gen de DDR. Twee doelpunten van hem en één van Piet Keizer konden niet voorkomen dat vier corners Tonny van Leeuwen teveel waren. Na een knie-blessure kwam zijn Ajax-carrière veel te vroeg tot stilstand, wat hij vol gens mij nog steeds niet helemaal heeft verwerkt. Ik weet, het is heel subjectief, maar hij doet mij als schrijver en kunstenaar vaak alle haren recht overeind staan. Zoals enkele weken geleden in de Kleine Komedie, waar Youp van 't Hek zijn bijna jaarlijkse zitting houdt. Alsof hij 's middags even om een kaartje gebeld had, zat hij naast de geluidstechnicus in de al maanden uitverkochte zaal op een in de haast geritselde stoel. Anderhalf uur heeft hij zijn verongelijkte gezicht tussen zijn handen gehou den zonder maar een enkel lachje op zijn gezicht toe te staan. Nu weet ik wel dat ik mij daar helemaal niet mee moet bemoeien. Misschien was de kat wel overleden of had hij een wielklem gekregen. Iedere keer irriteer ik mij echter wezenloos aan de man die z'n best doet vreemder te zijn dan vreemd. Niet dat iemand niet vreemd mag zijn, maar vreemd ben je, dat speel je niet. E. Vanzet KICK OFF NR. 15 - 23 Een tekenend beeld van de eerste helft van het seizoen 1993- 1994. De Ajacieden bejubelen weereen doelpunt, in dit geval tijdens Ajax-Go Ahead Eagles. In de eerste zeventien duels van de PTT-Telecompetitie trofAjax 47 keer de roos en voor die produktie zorgden elf spelers. Naast de zevenenveertig competitiedoelpunten zorgde Ajax ook voor veel doelpunten in de Europa Cup en het nationale Bekertoernooi. In Europa scoorde Ajax in de eerste twee ronden (vier wedstrijden) 12 doelpunten en zes Ajacieden zetten hun signatuur onder die score. In de KNVB-Beker knalde Ajax er ook lustig op los. In de twee wedstrijden, tegen Heerenveen en FC Twente, kwam Ajax tot een produktie van 12 treffers. Zeven verschillende Ajacieden leverden hun bijdrage daaraan. Rest nog de allereerste officiële wedstrijd van het seizoen, waarin Ajax landskampioen Feyenoord in Rotterdam met 4-0 klopte door treffers van Litmanen (2), Frank de Boer en Mare Overmars. Dat brengt Ajax op een totaal van 75 doelpunten in 24 wed strijden, een fantastisch gemiddelde van meer dan drie goals per wedstrijd!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 22