t°°^p veel beter mee omgaan. Ik ben van te voren juist zo min mogelijk met de wedstrijd bezig, dat werkt voor mij veel be ter. Ik ben ook veel zelfbewuster, heb meer zelfvertrouwen. Ik ben me altijd wel bewust geweest van mijn kwaliteiten, maar het scheelt denk ik dat ik bij Twente een tijdje het spel voorin heb gemaaktDie vrijheid mis ik trouwens soms nog wel een beetje. Daar had ik in principe een vrije rol, draaide het spel om mij. Bij Ajax moet ik veel taakbewuster spelen, ruimte creëren voor Litmanen en andere opkomende spe lers." HERENIGING Ondanks de frisse, heilzame werking van de Achterhoekse lucht was De Boer als een kind zo blij toen hij halverwege het vorige seizoen de uitlaatgassen van de Middenweg weer kon inademen. Op gezag van Louis van Gaal werd Ronald de Boer weer herenigd met broer Frank en Ajax. "Ik ben zelf Ronald de Boer: "Achteraf kan ik die verhalen over de "patatgeneratie" wel begrij pen. Foto: Louis van de Vuurst als voetballer en als mens nogal wat veranderd tijdens mijn Twente-periode, maar ik vond het heel fijn dat bij Ajax nog veel dingen het zelfde waren. Tante Sien nog steeds in het spelers home, op maandag trainen in de zaal, en meer van die dingetjes. Ik voelde me ge lijk weer thuis." Waar hijzelf en Louis van Gaal hun tevredenheid toonden over de inpassing van de Boer, liet de waarde ring van pers en publiek even op zich wachten. "In het begin moest ik even wennen aan mijn andere rol, in vergelijking met die bij Twente. En het was weer even wennen aan de 'hand balwedstrijden' die je speelt in De Meer en aan de muur waar je tegenop loopt bij thuiswedstrijden. Ik concen treerde me in eerste instan tie op mijn taak, pas later ben ik daar een wat creatie vere invulling aan gaan ge ven. En dit seizoen was het wachten op de eerste doel punten, ja. Wat dat betreft waren m'n Europa Cup treffers tegen Hajduk Split en Besiktas heel belangrijk. En de uitwedstrijden voor het Nederlands elftal tegen Engeland en Polen. Die duels met Oranje waren denk ik de doorbraak, vanaf toen kwam de waardering." Met de groeiende onzekerheid over de gekwetste enkel van Marco van Basten lijken ook in Oranje de kansen op een ba sisplaats te groeien. "Nee, de berichten over de enkel van Marco volg ik niet met meer dan gemiddelde interesse. Er wordt nu al geschreven over hoe de aanval van Oranje er in Amerika uit moet gaan zien, inclusief vergelijkingen tussen de kandidaten. Lijkt me allemaal wat voorbarig. Het heeft ook geen zin mij met Marco te vergelijken. We hebben bei den onze specialiteiten. Die van mij is m'n techniek, zeker op de kleine ruimte. Ik denk dat ik een partijtje 1 tegen 1 wel van hem win, maar hij heeft weer meer wedstrijdtech niek. Ach, het houdt me nog niet zo bezig. Het is nog veel te vroeg om aan de WK te denken. Voor die tijd staan er nog zoveel mooie dingen te gebeuren..." Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1994 | | pagina 11