BEKERTOPPER IN DE MEER O BEKERMAGIE Het bleek de enige keer in het afgelopen seizoen dat Ajax de winst kon pakken tegen FC Twente. In het Olympisch Sta dion had Ajax met 1-0 verloren en later in het seizoen liet FC Twente de Amsterdammers andermaal puntloos. Deze voetbaljaargang beet Ajax in Enschede in het stof. In een vrij saaie wedstrijd liet Ajax een zeker punt glippen. In de slotseconden van de wedstrijd knalde Michel Boerebach een vrije trap via een Ajax-voet achter Van der Sar. De slech te ervaringen dienen hedenavond in het ongetwijfeld volle Ajax-stadion te worden weggewist. Afgaande op de stand op de ranglijst zou FC Twente een te verhapstukken kluifje moeten zijn. Maar Bekervoetbal is onvergelijkbaar met de titelstrijd. Juist bij Bekergelegenheden tellen andere wetten en draaien de mysterieuze krachten in de sport zich gaarne een kwart, halve of zelfs hele slag om. Nooit staat een resultaat van tevo ren vast. Werpen we een blik op het elftal van Rob Baan, dan zien we onder de lat Sander Boschker staan. Hij is inmiddels meer dan een stand-in voor de langdurig geblesseerde Hans de Koning. Boschker is een volwaardige Eredivisiekeeper geworden al moet hij opletten voor de talentvolle Sander Westerveld. De defensie heeft veel kracht, die veelal in eigen omgeving is opgegroeid. Clemens Zwijnenberg, André Paus en André KICK OFF NR. 14-3 AJAX-FC TWENTE Ajax en FC Twente kwamen elkaar op 17 oktober in En schede al eens tegen. Een lauw Ajax leed in stadion Het Diekman een 2-1 neder laag die nog steeds pijn doet. Foto: Louis van de Vuurst Karnebeek zijn produkten uit de Twentse opleiding. Aan voerder Nico-Jan Hoogma niet. Hij werd in 1992 bij Cam- buur weggehaald. Het middenrif van het Twentse elftal rekent op de lucht en de agressiviteit van Jan van Halst. De schotkracht uit de tweede lijn komt van Michel Boerebach, terwijl Arno Arts onlangs werd gepasseerd ten faveure van de jonge Erwin Leurink. Arts' ervaring kan vanavond echter goed van pas komen. In het centrum van de aanval is Prince Polley net zo'n onbe rekenbare factor als de zwerver Edwin Vurens. Boudewijn Pahlplatz' plaats staat nog niet zo vast als een huis, maar het jeugdige talent is onderweg een vaste waarde te wor den. We missen Michael Mols (een goede bekende) in de hier opgesomde eerste-elf. Het is echter heel goed mogelijk dat hij, en ook Erik ten Hag en Ruud Kool, een plaats vin den in het elftal van Baan. Hoe staan de sterren op deze december-woensdagavond boven De Meer? Welke verrassingen hebben de mysterieuze Bekerkrachten in petto? Zorgen ze voor wind mee of voor lastige klippen? In de tweestrijd tussen Ajax en FC Twente ligt het antwoord. Aan het eind van een hopelijk amusante avond, de laatste in 1993 in De Meer, rest ons niets anders dan u een prettige jaarwisseling en zeer voorspoedig 1994 te wensen. Ben Tornato Een loting voor een groot evenement kan soms net zo spannend zijn als een wed strijd. Toen Frank de Boer in Studio Sport de loting ver richtte voor de vierde ronde van het KNVB-Bekertoernooi was het inderdaad heel span nend. Het duurde lang voor dat Frank het buisje met daarin de naam van Ajax uit de plexiglas schaal greep. Uit het volgende buisje ver scheen de naam "FC Twen te". Een Bekertopper was geboren. Ajax - FC Twente is niet al leen op competitiegebied een wedstrijd met een rijke historie. Ook in de strijd om de vaderlandse Beker kwa men beide clubs elkaar meerdere malen tegen en zelden leverde dat een saaie partij voetbal op. Het duel van vorig jaar, toen Ajax in de kwartfinale bij FC Twente op bezoek ging, ligt het hel derst in het geheugen. Na een 2-0 achterstand kwam Ajax terug om -na verlen ging- met 4-2 te winnen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3