mw UAX-KTWEm.IL n i,m-, m ERTOPPER IN DE MEER ROOD GEEL SATIJN Op woensdagavond 15 de cember aanstaande ont vangt Ajax in De Meer FC Twente. Dat gebeurt in het kader van de vierde ronde in het KNVB-Bekertoernooi. Ajax bereikte die vierde ron de door in het Olympisch Sta dion Heerenveen met 8-3 te verpletteren. Een paar da gen later verrichtte Frank de Boer de loting en koppelde -alweer- Ajax aan FC Twente. Ook vorig seizoen troffen beide clubs elkaar in het Be kertoernooi. Toen gebeurde dat in de kwartfinale. Het duel werd in Enschede ge speeld en leverde een zege vierend Ajax op. Het werd, na een 2-0 achterstand en verlenging, 4-2 voor de Am sterdammers die dit seizoen in de competitie echter verloren van de Twentenaren. In Het Diekman trokken de Tukkers met 2-1 aan het langste eind. Bovenstaande schetst de moeilijkheidsfactor van de komende Ajax-FC Twente, een duel waarin de echte Bekersfeer zich on getwijfeld zal doen gelden. Ajax-FC Twente begint op woensdagavond 15 december om acht uur, hier in De Meer. Een moment uit de laatste confrontatie tussen Ajax en FC Twente. In Enschede leed Ajax dit seizoen een 2-1 ne derlaag. Op de foto passt Ronald de Boer langs Michel Boerebach (8) en Clemens Zwijnenberg, ook over drie dagen aanwezig in de Twentse formatie Foto: Louis van de Vuurst Het was 8 maart 1967 toen ik met samengeknepen billen op woensdagmiddag voor de zwart-wit buis naar de re turn van de wedstrijd tegen Dukla uit Praag zat te kijken. Mijn vader zat, zoals altijd, zwijgend alle ellende te aan schouwen, ik kon van de zenuwen mijn waffel niet hou den terwijl mijn moeder nerveus de keuken in en uit drib belde. Nog steeds zie ik al die juichende mensen die zich een plaatsje hadden verworven op de heuvels rond het Juliska Stadion, toen Frits Soete- kouw enkele minuten voor tijd de bal achter zijn eigen doelman Gert Bals werkte. Zo'n dikke vijfentwintig jaar later heb ik het ge noegen mogen smaken het slagveld van weleer zelf te mogen aanschou wen. Ik was een weekje op vakantie in Praag. Echt moeilijk te vinden was het niet. Je gaat de Jugoslavskych Partizanu in, die overgaat in de Pod- bubska, na het pompeuze hotel Internacional linksaf de Pod Juliskou in. Daar SR waar de weg ophoudt wordt de auto geparkeerd. Hiervan daan gaat het even stijl omhoog via een aantal gladde trappen. Zonder kleerscheuren bereikte ik de top, alwaar het stadion in al zijn aftakeling voor mij opdoemde. Met het afzweren van het communisme in de voormalige Tsjechoslowaakse hoofdstad heeft men zich ook afgekeerd van de eens zo trotse legerploeg. Van het schitterend glim mende geel-donkerrode satijn dat Majoor Masopust nog om de schouders heeft gehad, is weinig meer overgebleven dan een knalgeel shirt en een dito broek van een bekend Engels merk. Zelfs het prachtige wapen, dat eens de borst sierde, is in het tenue niet terug te vinden. Toch kreeg ik een apart ge voel bij het betreden van het stadionnetje. Atleten draaiden rustig hun rondjes op de besneeuwde sintel- baan, voetballers maakten zich op om te gaan trainen, terwijl militairen in- en uit liepen. Dukla staat met twee pun ten stijf onderaan, maar le gerploeg of niet, ik hoop dat ze niet degraderen. E. Vanzet

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 19