"25 INTERLANDS IS TE WEINIG" KICK OFF NR. 13 - 11 voor een flapuit als ik. Achteraf vind ik het een hele prestatie dat ik dat heb volgehouden." Met veel trompetter en klaroengeschal werd de Verloren Zoon in 1989 weer binnengehaald. Silooy bleek, gemeten aan de hartstochtelijke reacties van de fans, aan populariteit nog meer gewonnen te hebben. Pas na het herstel van een zeer ernstige blessure aan de knie kon hij zijn ware gezicht weer aan het hunkerende publiek tonen. Sonny Silooy, binnen het veld de sobere mandekker, daarbuiten de uitbundige gang maker. "Het begin van het huidige seizoen ging het voor geen meter, maar gelukkig gaat het de laatste weken weer als vanouds. Ik heb een sterke serie achter de rug, zoals het hele team goed draait. De balans tussen routine en jeugdig talent is ook perfect. Hoewel ik mezelf niet echt een routinier voel. In de defensie wordt de kar meer door Danny Blind ge trokken. Zijn centrale positie leent zich daar ook beter voor." Vorig jaar liet de tegenstander de opbouw bij Ajax meer dan eens aan Silooy over. Omdat hij, in de ogen van de desbe treffende trainers, over de minste aanvallende capaciteiten zou beschikken. "Dat hoeven ze nu niet meer te doen, hoor", klinkt het zelfverzekerd. "Ik voel me nu sterk, heb veel zelf vertrouwen. En dat heb ik nodig, wil ik me veel met de aanval bezighouden. Hoe beter ik me voel, hoe meer ik me met de opbouw bemoei. Ik weet ook dat ik het kan. In de jeugd heb ik veel op het middenveld gespeeld. Als stofzuiger centraal op het middenveld, met Gerald Vanenburg rechts naast me. Later heb ik nog een tijdje rechtshalf gespeeld." "Maar uiteraard is een positie in de mandekking het meest geschikt voor mij. Of ik op die plek voor Oranje nog in beeld ben? Ach, er kan nog van alles gebeuren rond de selectie voor het WK in Amerika. Ik bedoel, dacht je dat Wim Koevermans ooit had durven dromen dat hij er op de EK in '88 bij zou zijn? Het kan raar lopen. En zoveel pure mandekkers heb je na tuurlijk niet in Nederland. Ja, ik richt me op het WK. Ik blijf zo goed mogelijk voor Ajax spelen en dan zien we wel waar het schip strandt. Het vreet ontzettend aan me dat ik ben blijven steken op 25 interlands. Amerika is waarschijnlijk de laatste kans op een groot toernooi. En daarnaast hoop ik nog in het nieuwe stadion van Ajax te mogen spelen. Mijn contract loopt vlak voor de opening af, maar het lijkt me schitterend om daar bij te kunnen zijn. Ik heb al zo veel gemist in mijn loopbaan..." Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11