DE MUSKETIERS UIT DEVENTER AJAX-GO AHEAD E KICK OFF NR. 12 - 3 Dat juist Frank Rijkaard de cover van deze editie van Kick Off siert, is geen toe val. Juist tegen de club die hedenmiddag bij ons in De Meer op bezoek komt, maakte Frank zijn entree in het betaalde voetbal. We moeten ver terug voor die datum: 23 augustus 1980, ruim dertien jaar geleden. De mijlpaal kreeg op die avond in de Deventer Adelaars horst voor Frank zelf een extra dimensie door een fantasti sche goal. Herinneringen aan "toen", het geeft ook aan dat Go Ahead Eagles een tegenstander met traditie is. Met name tussen het midden van de jaren zestig en het midden van de jaren zeventig, was Go Ahead (later voorzien van de toevoeging "Eagles") een echte naam in het Neder landse voetbal. Een club die zich tot de subtoppers mocht rekenen en waarmee het in Deventer kwaad kersen eten was. Na een terugval, die zelfs resulteerde in een periode van eerste divisieschap, is Go Ahead weer op weg een bol werk te worden. De traditie wordt daarbij niet onder het ta pijt geveegd. In de tijden dat Dr Frantisek Fahdronc het technische plaatje invulde, was de voetbalschool van Go Ahead vermaard. En zie, ook nu draaft er in het elftal van de Eagles een groot aantal voetballers die uit de eigen op leiding zijn voortgekomen. Het jonge elftal, dat aan het begin van het seizoen onder leiding kwam te staan van Henk ten Cate, doet het al leszins redelijk. Na het "overlevingsjaar", waarin de opdracht zonder veel pro blemen werd vervuld, tim meren de jongemannen van Ten Cate dit jaar opnieuw aan de weg. Aanvankelijk was het pad met pech ge plaveid maar allengs werden de punten opgeraapt, met als gevolg dat Go Ahead Eagles op een veilige plek staat en de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. Het jeugdige elan van de spelersgroep was een kolfje naar de hand van de ook al jonge trainer. Henk ten Cate Voor Marc Overmars is de wedstrijd van hedenmiddag een weerzien met veel oud- elftalgenoten en mogelijk ook met zijn broer Edwin. Ajax' Overmars zette zijn eerste profvoetbalschreden in de Adelaarshorst voor hij via Willem II in De Meer te recht kwam. Foto: Louis van de Vuurst horst en was ook als assistent- Deventer. (38) liep vorig jaar stage bij Ajax, behaalde zijn trainers- licensie en ging meteen op het hoogste niveau aan de slag. De club kende hij ter dege. Ten Cate was vroeger een levensgevaarlijke, snelle vleugelspits in de Adelaars- en interim-coach al actief in Ten Cate duwt zijn mannen niet in een defensief keurslijf. Dat zou ook moeilijk gaan, want de offensieve drang is zelfs in de laatste linie aanwezig. TEM CATE'S ELFTAL Vooralsnog leek Go Ahead met een keepersprobleem te kampen te hebben, maar de zaken hebben zich op een na tuurlijke wijze opgelost. Nadat Frank Ensink voorbijge streefd werd door Jan Bos en diezelfde Bos zijn plaats af stond aan Peter Rufai, kwam Ensink weer onder de lat te recht en beet zich daarin via een aantal uitstekende presta ties vast. In de verdediging zien we van rechts naar links Dennis Huls- hoff, Cees Marbus, Alphons Arts en Jason van Blerk. De eni ge echte verdediger van dat kwartet is stopper Marbus. Op het middenveld staat Paul Bosvelt vast op rechts, heeft Gijs Steinmann over het al gemeen een regelende rol, en staat Marthijn Pothoven als meest aanvallende man opgesteld. Ten Cate kan ook nog kiezen uit de kleine, be hendige Jan Michels, Mark Schenning en de herstelde Edwin Overmars. Voorin zijn de drie muske tiers jong en gretig. Marco Heering is razendsnel over rechts en in de spits bewijst Lloyd Kammeron met veel goals het gelijk van zijn trai ner, die hem bij Feyenoord weghaalde. De linkerkant wordt vaak vrij gelaten voor de opkomende spelers, maar Toine Rorije trappelt van on geduld om het shirt met nummer 11 defenitief tot het zijne te maken. De spelopvatting van Go Ahead Eagels (dat Feye noord in De Kuip bijna ver raste) zal er mede voor zor gen dat het publiek vanmid dag een fijne pot zal zien. De Ajacieden moeten ervoor zorgen dat de Amsterdamse aanhang vanavond aan de dis kan vertellen van weer een zege van hun favorie ten. Ben Tornato

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3