WIJ VAM VAK O HET TIENDUIZENDSTE LID VAN DE AJAX-SUPPORTERSVERENIGING De laatste twintig jaar heb ik -al zeg ik het zelf- een rede lijke reputatie opgebouwd als concertbezoeker. Zo ben ik aanwezig geweest bij het laatste concert dat de legendarische Joy Division gaf in Paradiso, een week voordat de zanger Ian Curtis de hand aan zichzelf sloeg. In dezelfde tempel heb ik Patti Smith haar volstrekte waanzin horen uitbraken. Madness, The Specials, The Beat, het waren hoogtepun ten tijdens de Ska-rage die de atmosfeer in de zaal deed exploderen. Niet iedereen deelt mijn mening over mu ziek. Zo vindt mijn vrouw dat ik een band pas leuk vind wanneer iedereen er van gruwelt. Een tikje overdreven, al schuilt er ook iets waars in haar opmerking. Toen deze zomer het bericht overwaaide dat Frank Rijk aard het wel had gezien in het van adoratie overlopende Milaan, wist ik gelijk wat één van de redenen was die daaraan ten grondslag lag. Als publiek bezit was het voor Frank onmogelijk eens rustig een hapje te gaan eten of zomaar een straatje om te gaan. Een keer naar een goed concert gaan was er in het "mu ziekarme" Italië ook niet bij. In Amsterdam gaat dat alle maal wat makkelijker, de mensen zijn er -net als Frank- wat nuchterder. Een goede band bezoeken gaat ook wat gemakkelijker omdat de hoofdstad als een subcultureel "Mekka" bekend staat. Ik was ook blij verrast toen vlak voor het begin van de competitie het sein op groen werd gezet. Het aantal "echte" muziekliefhebbers werd in elk geval op twee ge bracht. Toen Frank na de rust van Ajax - Volendam niet meer op het veld verscheen, verdacht ik hem ervan 's-avonds naar hetzelfde concert te gaan als ik. "Sorry Louis, maar ik moet vanavond naar Vredenburg, mag ik eruit, snel douchen en dan naar huis?", hoorde ik hem al zeggen. Hoe ik ook zocht, vinden kon ik hem niet. Nu weet ik dat Midnight Oil iets anders is dan The Bree ders, maar dat neemt niet weg dat ik op die avond het beste concert van de afgelopen jaren heb bijgewoond. Zelfs de smerigste nasi-bal (de bami-ballen waren op) in de luguberste snackbar van Utrecht voegden nog iets toe aan deze avond. Volgende keer beter Frank. E. Vanzet Op woensdag 10 november j.l. begroette Ajax-voorzitter Mi chael van Praag niet alleen het bestuur van Ajax' Bekerte genstander Heerenveen, maar ook een andere eminente gast. Dat was de heer J. Vriens uit Boxtel, het tienduizendste lid van de Supportersvereniging Ajax. De fantastische aan was van leden van de officiële Supportersvereniging zorgt voor snel opeenvolgende mijlpalen. En bij mijlpalen dient even te worden stilgestaan. Ajax deed dat door de heer Vriens een VIP-ontvangst te bereiden. Voorafgaande aan Ajax-Heerenveen liet de heer Vriens zich aan de zijde van Michael van Praag culinair verwennen waarna hij vanaf de ereloge Ajax (meer dan ooit "zijn" Ajax) met 8-3 van Heerenveen zag winnen. Ondertussen blijft de Ajax-Supportersvereniging maar groei en en de verwachting is dat voor het einde van het jaar het VIJFTIENDUIZENDSTE lid mag worden bijgeschreven in deze speciale Ajax-familie die openstaat voor iedereen. Wie meer wil weten over de Ajax Supportersvereniging kan de Info-lijn bellen: 020 - 6936602. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 24