Vandaag in het Oosterpark: AJAX Opgericht: 18 maart 1900. Stadion: De Meer. Capaciteit: 19.000 plaatsen. Technisch directeur/trainer: Louis van Gaal. Shirtsponsor: ABN/AMRO. Positie afgelopen seizoen: 3. Resultaten seizoen '92-'93: Ajax - FC Groningen 4-0, FC Groningen - Ajax 0-3. Landskampioen: 23 X, waarvan de laatste keer in 1990. Winnaar KNVB-beker: 12 X, laatste keer vorig seizoen. Ajax - SC Heerenveen 6-2. Nieuwe spelers: John van den Brom (Vitesse), George Finidi (Shark- es Calabra, Nigeria), Frank Rijkaard (AC Milan), Peter van Vossen (Anderlecht). Vertrokken spelers: Dennis Bergkamp (Inter Milan), Alfons Groenendijk (Manchester City), Wim Jonk (Inter Milan), Michael Reiziger (FC Groningen, verhuurd) en Marciano Vink (Genoa). Na het vertrek van het koningskoppel Bergkamp - Jonk naar het Italiaanse Inter Milan, brak er nog net geen paniek uit in stadion De Meer. Toch maakten velen zich ongerust waar het heen moest met Ajax toen daarna zelfs Vink koos voor de Italiaanse mid denmotor Genoa. Alleen John van den Brom werd in een vroegtijdig stadium vastgelegd, maar de op vallendste transfers van Frank Rijkaard, die als de verloren zoon werd binnengehaald, en de duurste aankoop van Ajax in de geschiedenis, Peter van Vossen die voor 10 miljoen gulden werd gehaald, kwamen pas tot stand toen de voorbereiding op dit seizoen al was begonnen. Ajax heeft tot nu toe nog niet veel aan haar duurste speler gehad. Van Vossen, het goudhaantje van het Nederlands Elftal is dit seizoen nog maar amper aan spelen toegeko men. Maar Ajax zou Ajax niet zijn als het niet voor de zoveelste keer een verrassing uit de hoge hoed zou toveren. Want blijkbaar zonder enige moeite diende zich een nieuwe ster aan: Jari Litmanen. De Fin heeft er tot nu toe 14 inliggen en draait dus een gemiddelde van ruim één doelpunt per wed strijd, daarmee doet hij het beter dan Dennis Berg kamp. Ajax is in vorm. Na de nederlaag op 17 oktober bij 'angstgegner' FC Twente en het 2-2 gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord, hervonden de Amsterdammers zich als vanouds. Er volgden uitwedstrijden tegen achtereenvolgens Cambuur, NAC en voor de Europacup tegen Besiktas. Wed strijden die met 0-3.0-5 en 0-4 werden gewonnen. Vervolgens kwam Volendam op bezoek, 3-1 en ook Heerenveen moest er in het kader van de KNVB- beker aan geloven, 8-3. FC Groningen kan de borst nat maken, het is te hopen dat de ploeg meer te genstand kan bieden dan in de thuiswedstrijd in het vorig seizoen, toen Ajax een makkie had in Gronin gen en afgetekend met 0-3 won. 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 4