Theo Vonk rc GRONINGEN Uitgave: Ad rem bv Postbus 313 9200 AH Drachten tel. 05120-24180 Acquisitie: Huiand bv Hoogezand tel. 05980-93153 Grafische vormgeving: Studio Adrem bv Postbus 313 9200 AH Drachten tel. 05120-24180 Druk: Scholma Druk - Bedum tel. 05900-13636 Redactie: Henk Poker Uitgeverij Adrem Foto's Fotopersburo Jos Schuurman Stichting FC Groningen: Postbus 1399 9701 BJ Groningen tel. 050-180814 Postgiro 1158888 Bank 67.04.47.196 Opgericht 16 juni 1971 Stadion: Oosterpark Stadion Capaciteit: 18.000 plaatsen Clubkleuren: groen-wit 'Hopelijk zien we een beter FC Groningen na het (voorlopig) op lossen van de financiële perikelen van de club. Dat is een grote zorg minder voor de spelers', geeft Theo Vonk de belangrijk heid van rust rond de ploeg kernachtig weer. En dat zal nodig zijn tegen een tegenstander die aangetoond heeft tot één van Europa's sterkste clubs te behoren. Het zal niet meevallen om de dadendrang van Finidi George en Jari Litmanen (om maar enkelen te noemen) in te tomen. Daar zal de ver dediging van de noordelijke ere-divisionist de handen meer dan vol aan hebben. En gelet op de lange blessurelijst zal het niet eenvoudig worden om daarnaast het middenveld en de voorhoede goed te bez etten. 'Het is niet de eenvoudigste tegenstander', vindt Theo Vonk, 'maar anderzijds hebben we alles te winnen en niets te verliezen tegen zo'n grote ploeg. Vanaf de eerste minuut proberen we scherp aan de wedstrijd te beginnen. Wanneer het in het begin goed gaat zal het vertrouwen groter worden. Want het geloof in eigen kunnen heeft door de minder goede resultaten een behoorlijke knauw gekregen. We zul len eerst weer wedstrijden moeten winnen voordat het zelfvertrouwen terug komt. In de wedstrijd tegen Heerenveen liep het goed. Toen dachten we dat we op de goede weg waren, maar in Tilburg tegen Willem II leek het weer nergens op. Onverklaarbaar. Daardoor krijg je een klap voor de kop. Gelukkig zijn er in het voetbal nog andere ele menten als kwaliteit. Ik doel dan op strijd en het zich manifesteren als ploeg. Daar zijn we dagelijks mee bezig. Tegen Ajax zullen we er voor moeten knokken en onze huid zo duur mogelijk verkopen'. Op de blessurelijst staan de namen van: Huizingh, Van Duren, Olde Rieke- rink, Pijper, Blaauw. Herstellende zijn: Djurovski, Holband, Hamming, Gall, Boekweg, Wijnhard en Ohlad. Misschien kunnen enkelen daarvan vanmiddag weer spelen of een invalbeurt maken. Een deel van de blessures zijn volgens Vonk toe te schrijven aan de stand op de ranglijst. 'Wanneer je successen boekt, zijn er minder blessures. Door een verkeerde spanning op de spieren kunnen best blessures ontstaan. Met de trainingen houd ik daar rekening mee. We trainen minder zwaar dan ik gewend ben'. 'We proberen vanmiddag in elk geval de 'lijn Heerenveen door te trekken en hopen dat het publiek net als tijdens die wedstrijd achter de ploeg gaat staan'. Zondag 21 november 1993, FC Groningen - AJAX Aanvang: 14.30 uur. 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3