mm WIJ VAN VAK O Vandaag is het de dag voor de echte voetballiefhebbers. Ben ik bij de verkeerde wedstrijd, hoor ik mijn buurman al zeggen. Ik heb het altijd al geweten, die Vanzet heeft de ballen verstand van voetbal, zie ik een ander denken. Ik zal u aantonen dat deze twee volkomen naast de waarheid zitten. Als liefhebber van uiterlijk vertoon op en rond een voet balveld kan ik al genieten van Ajax tegen Heerenveen nog voordat de bal een omwenteling heeft gemaakt. Ijlubs als Heerenveen, Vitesse, Sparta en ons eigen Ajax hebben door de jaren heen hun eigen gezicht behouden. En met dat gezicht bedoel ik het traditionele clubtenue. Ik zou overdrijven wanneer ik zeg dat de rillingen van emotie mij over het lijf lopen bij het zien van het blauw wit gestreepte shirt van de Friezen. Feit blijft echter dat clubs die onder alle omstandigheden hun originele shirt trouw blijven op mijn steun'kunnen rekenen. Kijken wij naar de ons omringende landen, dan valt gelijk op hoe kleurloos onze oosterburen gekleed gaan. Nu hebben die nooit mijn echte sympathie gehad, maar dat terzijde. Bij de Belgen is het net als bij de Fransen: wel grappig om te zien maar erg rommelig en te veel reclame. Net alsof je door een Belgisch dorpje rijdt: een ratjetoe van kleu ren. De latijns georiënteerde landen gaan stuk voor stuk stijl voller te werk, waarbij de Italianen naar goed gebruik naar de allerlaatste trend gekleed gaan en meestal die trend zelf bepalen. De Britten zijn een verhaal op zich. Zij, de uitvinders van het nobele voetbalspel, slagen erin de traditie in ere te houden. Ondanks enige creatieve uitspattingen in de laatste jaren, speelt elke club daar nog in zijn originele kleuren. Net als Heerenveen. Wat voor een wedstrijd het vandaag in het Olympisch Stadion wordt kan ik niet voorspellen, maar dat het een lust voor het oog zal zijn staat als een paal boven water. E. Vanzet KICK OFF NR. 11 - 14 Eén van de ex-Ajacieden die in het Heerenveen-shirt van zich doet spreken is Erik Tammer. De spits, hier in du el tijdens het competitieduel tegen VVV, scoorde eens ve te doelpunten in het tweede elftal van Ajax. Zijn doelpun- teninstinct en technische raf finement werden daarna be nut door AZ en Excelsior. Aan het begin van het sei zoen 1992-1993 leek het er op dat Tammer echt op avontuur zou gaan. Het Por tugese Belenenses contrac teerde de Utrechtenaar maar nog voordat de com petitie was begonnen keer de Erik terug naar Neder land. Het blauw-wit van Heerenveen en niet dat van Belenenses gleed om zijn schouders. Heerenveen noch Erik Tammer hebben daar spijt van. Het vorig seizoen maakte Tammer de meeste doelpunten voor Heeren veen in de geslaagde jacht op promotie naar de PTT-Te- lecompetitie. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 14