KIPPETJE OVERWINTEREN Eens in de drie maanden ga ik er wel eens langs. Mijn ou de poeliertje in de Bos en Lommerbuurt waar ik, voordat ik naar Purmerend verhuisde, zo'n vier jaar heb doorge bracht. Deze keer geen viszaak, schoonmaakbedrijf of bouwon derneming, maar gewoon een kippeboer. Naast de bloe- menzaak floreert de zaak van R. Schilder als nooit tevo ren in de Reinaert de Vosstraat. Nu zult u zich afvragen waarom u hier onbetaalde reclame zit te lezen, maar er is, zoals altijd in "Wij van Vak O", meer. Twee weken geleden zou ik een lekkere Tondoori-chic- ken maken en uiteraard ging iFweer voor zo'n lekker Frans mais-kippejje naar mijn oude buurtje. Nu zal ik niet ontkennen dat er uitstekand wild en gevogelte aan de man wordt gebracht, want zijn eendeborst en reerug zijn altijd van uitstekend gehalte. Dit is achter niet de belang rijkste reden waarom ik op gezette tijden mijn tronie laat zien in Schilders winkel. Als moeder, zoon en de schalks uit haar ogen kijkende dochter druk bezig zijn de klanten van hun bestellingen te voorzien, heeft vader Schilder altijd een paar momen ten over om zijn visie over het reilen en zeilen van Volen- dam te belichten. Hij doet dat op die typische wijze waar op Volendammers ogenschijnlijk het patent lijken te heb ben. Kritisch, keihard maar fair. Volgens mij zijn dit de eigenschappen waardoor er in het voormalige vissersdorp aan het IJsselmeer op welk gebied dan ook zo goed gepresteerd wordt. Of het nu om voetbal, turnen of muziek gaat, in alles wil len de Volendammers het hoogste bereiken. En daarmee is meteen het enorme aantal cafés aan de dijk verklaard. Niet iedereen kan op zijn gebied de top bereiken en voor diegene die afvalt, blijft er in de meeste gevallen niet veel anders over dan het glas. Op dit moment zitten de palingrokers een beetje in de hoek waar de klappen val len en dus wie weet zijn ze gisteravond met z'n allen flink doorgezakt. Wel of niet doorgezakt, de wedstrijd Ajax - Volendam blijft altijd iets aparts. Daar zal de wedstrijd van vandaag geen uitzondering in zijn. Maar ik hoop dat dit speciale kippetje wel geslacht zal worden door onze Ajacieden. E. Vanzet KICK OFF NR. 10 - 20 Overwinteren, zo wordt het bereiken van de kwartfinale in het Europa Cup-toernooi genoemd. In het toernooi van de Bekerwinnaars geldt dat wel bijzonder aangezien er een tussenronde ont breekt. Overwinteren heeft in de voetbaltaal ook een overdrachtelijke betekenis. Het wil zeggen dat een be langrijk doel is bereikt en dat men tot de elite van het internationale voetbal be hoort. Ajax overwintert. Na de be nauwde 2-1 overwinning op Besiktas in de eerste wed strijd in Amsterdam volgde op dinsdagavond 2 novem ber een eclatante 4-0 zege. Ajax kan op internationaal gebied even adem halen, want de volgende ronde wordt pas begin maart ge speeld. In Instanboel maakte Ajax zijn faam weer waar. Het In- önti-station zat al vanaf zes uur voor de aftrap vol met Besiktas-supporters die de kleine Ajax-aanhang aan vankelijk volledig overstem de. De schitterende ambian ce stimuleerde de Ajacieden tot nieuwe heldendaden. Ja- ri Litmanen verzilverde het Ajax-spel drie keer en Stefan Pet tersson voegde een vierde treffer aan het Litmaanse trio toe. De aanmoedigingen van de Besiktas-fans verstomden en tot ver na het laatste fluitsignaal lieten de Ajax-supporters zich in al hun blijdschap horen. Tot maart 1994 hebben de fans gelegenheid om hun Europa Cup-kelen te smeren! De mees te aandacht ging - begrijpelijk - naar de bij de supporters mateloos populaire Jari Litmanen, één van de Ajacieden die zijn fans nooit vergeet.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 19