"VOLLE BAK VOLOP SPANNING" zich meebrengt. De grootste groep uit de selectie, laat ik ze de vroeg-twintigers noe men, is ook een stuk wijzer geworden inmiddels. Daar door maakt de selectie mo menteel een heel stabiele in druk. Bij PSV had ik vooraf de in druk dat het twee kanten op kon gaan. Ja, ook de goeie optie had ik open ge laten. Omdat ze bewust teamspelers hadden inge kocht. Maar het is duidelijk, dat PSV momenteel in een hele moeilijke fase zit. Ik ben benieuwd wanneer en hoe ze daar uit gaan komen. Feyenoord brengt datgene wat ik van ze had verwacht. Die halen tot nu toe optimaal rendement uit het beschikbare materiaal. Ten opzichte van ons hebben ze minder kwaliteit, maar Feyenoord is op pa pier beter dan de nummers 4 tot en met 18 van de eredivi sie. En dat laten ze keer op keer zien. Dat is hun klasse, ze zijn constant." Wat betekenen de wedstrij den tegen Feyenoord voor jou? "Heel veel. Vooral vanwege de klassieke rivaliteit en sfeer die er om deze wed strijd heen hangt. Ik kan me herinneren, dat ik als ventje van tien, elf jaar met m'n vader naar Feyenoord-Ajax ging. Prachtig vond ik dat. Toen had ik niet echt een voorkeur voor een bepaald De aanvoedersrol van Danny Blind...Hier schudt de Ajax- captain de hand van zijn Barcelona-collega Ronald Koeman. Foto: Louis van de Zuurst team. In die tijd heb ik veel gelijke spelen gezien, met weinig doelpunten. Mijn eerste Ajax-Feyenoord als speler, in 1987, moest ik he laas missen vanwege een blessure. Dat was vier dagen na de Europa-Cup winst in Athene, tegen Lokomotive Leipzig. Verloren we met 3 -1. De laatste vier duels hebben we inderdaad flink van ze gewonnen. Maar we zijn professioneel en wijs genoeg om daar voor de wedstrijd van vanmiddag geen conclusies aan te ver- Danny Blind: "Ik heb nog steeds geen last van een lan ge hersteltijd. Foto: Louis van de Vuurst binden. Het zal heus wel weer een keer wat minder goed gaan tegen Feyenoord. Maar ik stel voor, dat we dat mo ment zo lang mogelijk uitstellen..." Even iets heel anders. Het Nederlands elftal staat de laatste weken meer dan ooit in belangstelling. Heb je Oranje hele maal uit je hoofd gezet? "Laat ik het zo zeggen: Voor het duel tegen Engeland heb ik geen moment rekening gehouden met een eventuele uit verkiezing. Op een gegeven moment heb je gewoon door uit welke hoek de wind waait bij Oranje. Toen ik bij Ajax als vrije verdediger speelde, moest ik concurreren met Ronald Koeman. De bondscoach koos voor Koeman en dat heb ik maar te accepteren. Nu ik weer rechtsback speel is de situ atie weer veranderd. Maar Dick Advocaat is duidelijk op zoek naar een ander type verdediger dan ik, op rechts. Ook dat heb ik maar te accepteren. Zo simpel is het. De keuze is aan hem." Je hebt een contract bij Ajax tot medio juli 1995. Heb je enig idee wat er daarna gaat gebeuren? "Op dit moment voel ik me fit genoeg om voorlopig nog lek ker door te voetballen. Ik lees de laatste tijd steeds vaker, dat leeftijdgenoten van me het zo moeilijk hebben na een wed strijd, steeds langere hersteltijd nodig hebben. Daar heb ik zelf gelukkig nog geen last van. Terwijl ik aanzienlijk minder slaap dan vroeger. Dat krijg je, als je kinderen hebt. Maar nogmaals, voorlopig krijgen ze mij nog niet van het voetbal veld af. Met de huidige groep kunnen we nog een hoop mooie dingen bereiken. En daar wil ik graag bij zijn." Daarna ben je niet bang voor een zwart gat? "Nee hoor. In m'n contract staat, dat ik so wie so als trainer bij Ajax aan de slag kan na mijn carrière. Maar het kan nog heel veel kanten op. In principe wil ik werkzaam blijven in de voetballerij. Dat terrein heeft zich dermate verbreed, met sponsors, media en commercie, dat er meerdere mogelijkhe den zijn. Ik ben nu begonnen met een serie interviews voor het voetbalmaandblad ELF, interviews met aanvoerders van andere clubs. Wie weet ligt dat me wel. Niet dat ik ambities heb op het journalistieke vlak, maar je weet het nooit. Voor lopig houd ik me echter nog niet echt bezig met het leven na de actieve voetballerij. Daarvoor vind ik de training en de wedstrijden nog veel te leuk. Neem een wedstrijd als van middag. Volle bak, volop spanning. Dat is toch schitterend?" Simon Zwartkruis

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11