"FEYENOORD RENDEERT OPTIMAAL'' DANNY BLIND Hij leest het de laatste tijd steeds vaker over collega's van zijn leeftijd. Klaagzangen over stijve spieren en stramme gewrich ten, daags na een wedstrijd. Danny Blind, van 1 augustus 1961, kan een klein lachje niet onderdrukken bij de gedachte aan zijn strompelende generatiegenoten. De Zeeuwse Ajax-aan- voerder heeft zelf 'the day after' geen centje pijn en prijst zich daar gelukkig mee. "Want als je na je 32ste nog goed en pijn loos kan meekomen in de eredivisie ben je spekkoper." Als Blind het afgelopen jaar al een pijntje heeft gevoeld, dan was het in zijn hart. In de figuurlijke zin des woords, wel te verstaan. Zijn gedwongen rentree op de rechtsback- postitie stak even, heel even. Net als de (voorlopige?) verwij dering uit de Oranje-selectie. Maar de schier onvermoeibare verdediger heeft zichzelf onmiddelijk weer hervonden. Op karakter, op rechts, op 2. Na twee jaar als vrije verdediger in het centrum ben je nu weer terug op de rechts-back plaats. Naar tevredenheid? "Ik moet toegeven dat het even slikken was. Maar Frank de Boer doet het erg goed in het centrum van de verdediging en op de rechterflank spelen heeft ook zo zijn voordelen. Negen van de tien wedstrijden is Ajax zoveel sterker dan de tegen stander, datje aanvallend mee kan helpen opbouwen. Je hebt daar als vleugelverdediger meer vrijheid in. Op de libe ro-positie moet je de aanvallende momenten meer doceren. Wat dat betreft is de rechtsback positie een hele fijne plek." Hoe vind je dat de Top Drie tot nu toe presteert in de com petitie? "Laat ik met Ajax beginnen. Ik denk dat we een stuk volwas- sener zijn ten opzichte van vorig jaar. En dan doel ik niet al leen op de routine die een aankoop als Frank Rijkaard met

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 10