HOOGSPANNING IN HET STADION AJAX-BESIKTAS De lampen gloeien boven het Olympisch Stadion dat zich ba dend in dat kunstlicht opmaakt voor alweer een Europa Cup wedstrijd. De sfeer is volmaakt want het Stadion zit hele maal vol bij deze eerste ontmoeting in de tweede ronde van het Bekerwinnaarstoernooi. De eerste fase van een dub belslag die uiteindelijk moet leiden tot de beroemde "overwintering" naar de kwartfinale, in maart 1994. Op de vrijdagmiddag van de loting voor de huidige ron de (bijna even spannend als een wedstrijd) was men in het Ajax-kamp gematigd tevreden over de tegenstander die men had getroffen. Besiktas staat borg voor twee pittige wedstrijden en voor voetbal van de bovenste Turkse plank, want al jarenlang is Besiktas een vaste en sterke waarde in Turkije. Onder leiding van de Engelse manager-trainer Gor don Milne is Besiktas een uitstekende vertegenwoordiger van het Turkse voetbal geworden. In de laatste negen jaar eindigden de zwart-witten nooit lager dan de tweede plaats. Goed verzorgd voetbal, met een meer dan gemid delde persoonlijke techniek is de basis van het huidige Be siktas. De mogelijkheden zijn tot op heden nog niet op in ternationaal vlak geconcretiseerd maar laat u door het be scheiden palmares geen zand in de ogen strooien. Twee seizoenen terug had PSV in het toernooi der Lands kampioenen al zeer veel moeite met Besiktas en de Turkse honger naar aansprekende successen is ongetwijfeld een extra stimulans om juist tegen een aansprekende club als Ajax een goede prestatie neer te zetten. De wedstrijden die de tech nische staf van Ajax Besiktas in de afgelopen weken zag spelen, bevestigde de in druk dat Ajax' tegenstander absoluut geen "makkie" is. Het uitgangspunt van trai ner Milne is een 4-4-2 formatie, waarin vanuit het midden veld de extra aanvaller moet komen. De stramienen zitten er vrij goed in en bovendien beschikt Besiktas over een aan tal voetballers die wel raad weten met de bal. De leider in de defensie is Gökhan, terwijl verdediger Riza aan de rech terkant een speler is die graag opkomt. Het draaipunt van het elftal ligt bij Mehmet. Hij is één van de internationals in het elftal. Voorin kan spits Feyyaz bogen op een imposante staat van dienst. Al vele jaren is hij varantwoordelijk voor een belangrijk deel van de Besiktas-productie. GEBIEDENDE WIJS Het Ajax-publiek hoeft er niet van uit te gaan dat Besiktas net zo'n makkelijke prooi wordt als Hajduk Split in de eerste ronde. Overigens werd het klinkende resul taat destijds ook behaald omdat Ajax én de suppor ters zich de juiste Europa Cup-mentaliteit hadden aangemeten. Een perfecte instelling, zowel op het veld als op de tribunes, is nood zakelijk om een betrouwba re marge te scheppen met het oog op de uitbeurt in Istanboel. Ajax - Besiktas is de titel van een nieuw hoofdstuk. Een hoofdstuk met een oude doch nooit versleten gebie dende wijs: afstand nemen van de tegenstander. Met de hulp van het fantastische publiek moet dat gaan luk ken. Ben Tornato KICK OFF NR. 8 - 3 Jari Litmanen maakte in de returnwedstrijd tegen Haj duk Split zijn eerste Europe se treffer voor Ajax. Hier wordt de topscorer van Ajax aan banden gelegd door Hajduk-invaller Milan Ra- paic. Hedenavond rekent het Ajax-publiek op een nieuwe hoofdrol van de Fin. Foto: Louis van de Vuurst

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3