m ètH TURKS FRUIT KICK OFF NR. 8 - 35 Voor de derde keer in de Europa Cup-historie neemt Ajax het op tegen een Turkse tegenstander. Het "debuut" vierde Ajax tegen ...Besiktas in 1966. Twee jaar later lootte Ajax in de tweede ronde een andere topclub uit Istanboel, Fener- bahce en in 1986 koppelde het lot Ajax in de eerste ronde aan Bursaspor. BLUBBER was het toverwoord in de tweede wedstrijd die Ajax in 1968 tegen Fenerbahce speelde. Het veld in Turkije was eigenlijk onbespeelbaar door de hevige regenval maar gevoetbald werd er toch nadat het duel eerst een dag was uitgesteld. Ajax baggerde het best en won door doelpunten van Piet Keizer en Klaas Nuninga met 2-0. De totaalcijfers van de voorgaande zes ontmoetingen zijn zeer voordelig. Ajax won alle wedstrijden, scoorde vijftien keer en incasseerde slechts één tegendoelpunt. Twee seizoenen geleden trof P5V Besiktas in de eerste ronde van het Europa Cup-toernooi voor Landskampioenen. Ondanks een rode kaart voor Wim Kieft kwamen de Eind- hovenaren met 0-0 weg uit Istanboel. In Nederland volgde een 2-1 overwinning voor PSV. In de selectie van Besiktas spelen vijf man die ook deel uitmaken van de selectie van het nationale Turkse elftal: Guncar Ali, Keskin Gokhan, Özdilek Mehmet en topschutter Ucar Feyyaz. Feyyaz is de gevaarlijkste aanvaller van Besiktas. De aanvaller, die op 27 oktober 30 jaar wordt, hoort ook tot de selectie van het Turkse nationale elftal. i m m Les Ferdinand op de schou ders van de Turkse fans. De Engelse spits kwam in één seizoen tot een totaal van 22 doelpunten in 44 wed strijden. De returnwedstrijd tegen Besiktas wordt niet op woens dag 3 oktober maar op dinsdag 2 oktober gespeeld in het ongetwijfeld uitverkochte stadion van Besiktas. Dat stadion is hetzelfde waar Oranje op 16 december van het vorig jaar met 3-1 van Turkije won in een WK kwalifica tiewedstrijd. Wie kent Mustafa Yücedag nog? Hij is de enige Turkse spe lerdie ooit voor het eerste elftal van Ajax uitkwam. Yücedag voetbalde in de Ajax-jeugd en het tweede elftal en was 18 jaar toen hij in december 1984 zijn debuut in Ajax 1 maakte, dat gebeurde in de Bekerwedstrijd tegen Heerjansdam. Yü cedag nam één van de zes Ajax-goals voor zijn rekening. Wie mee wil naar de uitwedstrijd in Istanboel kan natuur lijk gebruik maken van de dagvluchten die Ajax-sponsor ROEVER REIZEN organiseert. Voor informatie omtrent die dagvlucht ('s-ochtends 10.00 vertrek, 's-avonds direct na de wedstrijd terug) kunt u zich wenden tot Roever Reizen, telefoon 020 - 6961366. Tot de buitenlanders die Besiktas in de loop der jaren in dienst had horen een paar bekende namen. De Poolse na tionale doelman Bako stond het vorig seizoen nog onder de lat en de Engelse spits Les Ferdinand maakte in het seizoen 1988-1989 deel uit van de zwart-witte selectie. In 44 wed strijden scoorde Ferdinand 22 keer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 34