SIMS bank 5 fi F.C TWENTE «5 AJAX Je kunt het ermee eens zijn of niet, de beste club van Nederland is vanmiddag op bezoek in het Diekmanstadion. De Amsterdammers hebben sinds jaar en dag een speelwijze waaraan geen consessies gedaan worden, en dat de manier van voetballen waarop Ajax dat doet de juiste is, dat heeft men zelf veelvuldig bewezen. De scholing begint al op zeer jeugdige leeftijd, als piepjonge voetballertjes op de befaamde Ajaxinstuif hun talenten mogen tonen. Op die dag wemelt het van mensen uit de technische staf van Ajax (maar ook vaak oud-spelers), die naarstig op zoek zijn naar juist die spelertjes die men nodig denkt te hebben. Na uitverkoren te zijn volgt een zorgvuldige scho ling langs allerlei jeugdelftallen, wat uiteindelijk moet leiden tot een uitverkiezing in het eerste elf tal. Op die wijze heeft Ajax tal van grote voetbal lers voortgebracht. Namen hoeven we niet te noe men, die zijn bij iedereen bekend. De stelling dat de "Ajax-school" toonaangevend is in Europa is dan ook zeker niet overdreven, kijk alleen maar naar de samenstelbng van de elftallen van tal van Europese topclubs. Daar waar elders eerst stevig ingekocht moet worden om een woordje mee te kunnen spreken, daar komt Ajax steevast met een selectie die voor het merendeel bestaat uit zelf opgeleide spelers. Velen van hun zijn door Ajax noodgedwongen verkocht, maar steeds weer werd uit eigen gelederen gezorgd voor een opvolger. De relatief weinige spelers die Ajax wel zelf heeft aan gekocht zijn altijd talentvolle youngsters, die graag naar Amsterdam komen om de unieke opleiding te ondergaan die ook hun tot een topper maakt. Wat dat betreft is de Fin Jari Litmanen een goed voorbeeld. Hij is zondermeer de nieuwe publieks lieveling na het vertrek van Dennis Bergkamp, wiens naam je in de Meer niet meer hoort. De wedstrijd tegen FC Twente is voor Ajax de eer ste uit een serie van drie "krakers", die het in tijdsbestek van een week dient af te werken. Aanstaande woensdag dient er te worden gespeeld tegen het Turkse Besiktas (door Ajax ooit in het seizoen 1966-'67 al eens uitgeschakeld) in het kader van de europacup, en vandaag over een week is Feyenoord de opponent in een uitverkocht Olympisch stadion. Voor wat betreft de laatste twee wedstrijden wensen wij Ajax veel succes...! Selectie AJAX 1993/1994

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 7