fc twenteIiitgeperst SNS» bank 5 ijjij.-jj:ljj De beide wedstrijden tegen Bayern stonden vorige maand bijna dagelijks centraal in de sportkaterns van beide regionale kranten, vandaar dat we een beetje hebben moeten schiften in de berichtgevin gen m.b.t. het Europacupgebeuren. Daags na de 3-4 thuisnederlaag in de Telegraaf de kop "Twente strijdend tenonder". In zowel Tubantia als in de Twentsche Courant ook op de regiopagina's ruim aandacht aan het Duitse bezoek, en alle bijkomende randverschijnselen. Beperken we ons tot het voetbalgebeuren, dan lezen we in Tubantia vijf koppen. "Bayern trak teert op taart", "Rob Baan heeft alle reden me af te maken", "Rob Baan heeft alle reden me af te maken", "Duitse pers acht Twente kansloos" en "Bayern nog niet gerust op goede afloop". De Twentsche Courant deed het met een kopje min der; "Bayern Munchen stelt in slotfase van zinde rende tweede helft zege veilig: 3-4". Het was op hoop van zegen", "FC Twente in een klap kansloos" en Ziege wederom de held van Bayern". Op 17 september in beide regionale kranten aandacht voor de straf van Jan van Halst, en een dag later in Tubantia op de pagina "deze streek, deze week", een artikel met als kop "Duitse politie in Diekman grensoverschrijdend actief'. Daags na de teleurstellende thuisnederlaag tegen Groningen in de Volkskrant de kop "Twente houdt ex-coach Vonk in zadel bij Groningen", en in het AD zowaar een heuse kop boven het mini- verslag. "UEFA-Cup verlamt FC Twente". Ook nog een stukje met als kop "Uitsluitsel voor doelman de Koning". Een groot verslag in de Telegraaf, gelardeerd met een dubbele kop. "Zelfs Twente's terreinknecht had tegen Groningen kunnen scoren" en "Waggelend uit schiettent". In de Twentsche Courant wijselijk slechts een kop. "Improductief Twente is arm Groningen terwille". In Tubantia twee blikvangers boven het verslag. "Scheuring dreigt in spelersgroep Twente" en "Boerebach verwijt zijn trainer Baan stemmingmakerij". Op de pagina "op de helft" een column van Albert Geesing met als titel "Eigenwijs". Een verhaal waarin velen zich konden vinden, maar dit terzij de. Dan rommelt het de hele week zo'n beetje door, en mag Edwin Vurens in Voetbal International zijn droomelftal samenstellen, waarin hij zijn eigen doelman Sander Boschker een plaats toezegt over een jaar of zes.... De zege op Heerenveen staat in de verslaggeving van die wedstrijd voor een deel in het teken van arbiter Luinge. "Luinge wekt doods duel in Diekman tot leven" schreef de Volkskrant niet geheel ten onrechte. De Telegraaf hield het bij "Twente moeizaam langs Heerenveen" en het AD had "Twente weerlegt alle roddels over tweespalt" als kop. Ook in deze krant de kop "Steun van 500 fans", wat sloeg op de return tegen Bayern. In Tubantia de kop "Twente knokt massaal voor eer herstel" en een apart stukje met als blikvanger "Baan schrijft Luinge af'. Tevens een miniem arti keltje met als kop "Van Halst mag mee". De Twentsche Courant voorzag het wedstrijdver slag van een dubbele kop. "Enschedeers ontdoen zich van Heerenveen (2-1), maar missen veel kan sen" en "Afronding Twente baart zorgen". Tot slot in deze krant een stukje met als kop "Getergde Baan voorspelt Luinge een korte carriere".

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 27