DE KENNER O SNS» bank 5 Een bus met medewerkers van FC Twente op weg naar Munchen. Bij een Raststatte in de buurt van Nurnberg doet het gezelschap zich tegoed aan een fraai opgemaakte schaal "hollandse nieuwe". Jan Jeuring laat zich de haring goed smaken, veegt de mond af, en neemt even de tijd voor een praatje. Vijfenveertig jaar is ie alweer, de ras-Tukker die meer dan 100 goals maakte voor FC Twente. "Mijn eerste wedstrijd voor FC Twente? Ik zou het niet weten, dat moet ergens in 1966 geweest zijn. Wat ik nog wel weet, dat was dat ik toen een jeugdcontract had". Zou hij dingen anders aan pakken als hij alles ooit nogeens over zou mogen doen? Daar hoeft Jan niet over na te denken: "Beslist niet, ik heb een prachtige tijd gehad en heb voor mezelf geen redenen om ergens spijt van te hebben. Maar je had natuurlijk altijd wel jon gens die altijd meer wilden, die nooit tevreden waren". De absolute topscorer van FC Twente moet wel even nadenken over de vraag wie er na hem de beste spits is geweest die FC Twente ooit heeft gehad. Hij lacht, en zegt "Na mij is er nooit meer zo'n goeie geweest, maar dat is een geintje hoor. Ik vond Youri Mulder en Ronald de Boer hele goeie spitsen, in Youri herken ik ook wel iets van mezelf'. Hij volgt FC Twente nog wel, al ziet hij niet alle thuiswedstrijden. De zaak gaat voor, en net zoals de andere medewerkers draait ook Jan zijn roos ter. De goalgetter van weleer is een van de weinige spelers uit de gouden tijd van FC Twente die het ook buiten de voetballerij goed gedaan hebben. "Dat ben ik niet met je eens", zegt Jan. "Kick van der Vall en Benno Huve hebben beiden een goed lopende zaak, en anderen zoals Epi Drost en Eddy Achterberg, en niet te vergeten Piet Schrijvers zit ten in de voetballerij". Overigens zien een aantal van die oudgedienden elkaar nog regelmatig. Jan Jeuring:" Van tijd tot tijd komen we bij elkaar en trappen eens een balletje. Maar niet alleen dat, we gaan bijvoorbeeld begin januari met z'n allen een weekje op wintersport". De gedachte daaraan tovert nu al een grijns op het gezicht van de man die in competitieverband 103 keer scoorde voor FC Twente. Toch scheelde er niet veel aan, of Jan Jeuring had "zijn" FC Twente destijds verruild voor Feyenoord. "Ik had al een paar keer gesproken met Feyenoord, en op een gegeven moment waren we rond. We zijn toen in de buurt van Rotterdam, ik weet niet meer waar precies, een huis wezen uitzoeken. Maar toen Twente de vraagprijs aan Feyenoord bekend maakte van acht ton, was het snel gebeurd met de interesse. Toen zochten ze contact met Jan Mulder. Ik ben toen nog drie jaar bij FC Twente gebleven, maar daarvan heb ik bijna twee seizoe nen gemist vanwege een liesblessure". De wedstrijden tegen Ajax waren voor Jan Jeuring immer hoogtepunten, voorop natuurlijk de befaaamde "5-1" uit het seizoen 1968-'69 toen de in oranjeshirts gestoken Tukkers Ajax alle hoeken van het veld heten zien. "Die sfeer van toen zal ik nooit vergeten", zegt de snackbarhouder met een vleugje weemoed, om te vervolgen "daarom begrijp ik niet waarom er perse een nieuw stadion moet komen. En dat nog wel halfweg Hengelo, man man, wat een onzin. Laat ze toch gewoon op de huidige plek blijven en wat geld steken in renovatie". Helemaal ongelijk heeft ie niet, kijk maar naar Tilburg...

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 13