SNS bank 7\ DE MASCOTTE Het kan niet anders, als je ouders supporter zijn van FC Twente, dan raak je als kind ook met dat prettige virus besmet. Vandaar dus dat Thijs Dijks fan is van FC Twente. Dat blijkt al gelijk als je bij hem thuis de hal instapt. Daar waar de trap naar boven begint hangt er een ingelijst foto, met daarop in het midden de mas cotte van vandaag, geflankeerd door Jan Gaasbeek en Ruud Kool. "Die foto is gemaakt op de open dag" zegt Thijs trots. Maar dan wel de open dag van vorig jaar, want dit jaar viel alles zoals bekend in het water. Niet dat het de familie Dijks ervan weerhouden heeft om de afstand van Borne naar het Diekman voor de zoveelste keer te overbrug gen, ben je gek! Thijs is 10 jaar, en speelt in de D-2 van NEO. Volgens zijn eigen zeggen gaat dit team hoge ogen in de race om de titel. "Ik denk wel dat we een heel eind komen, we hebben er van de vier gespeelde wedstrijden al drie gewon nen. En tegen Hoeve Vooruit gaan we ook winnen, let maar op". Dat klinkt enigzins blufferig van dat knaapje, maar hij heeft wel gelijk, want de kam pioenskandidaat raast met 5-0 over de tegenstan der heen. Die uitslag ziet hij vandaag overigens niet op het scorebord verschijnen. "Ik denk dat Twente met 2-0 gaat winnen" zo voorspelt hij. Aan favorieten geen gebrek bij het zoontje van de vori ge gast uit de rubriek "de Kenner". "Ik vind Edwin Vurens heel goed, en Prince Polley, en Boudewijn Pahlplatz en Nico-Jan Hoogma. En eigenlijk is Ronald de Boer ook een van mijn favorieten, maar ja, die speelt nu weer bij Ajax. Best wel jammer dat ie niet meer bij Twente speelt". Tja Thijs, dat vinden wel meer Twentesupporters... .Thijs zit in groep 7 van "de Olthof' een school vlak bij de Bornerbroeksestraat, waar hij woont. Wat ie later FX. TWENTE «65 worden wil dat weet hij al. "Ik wil dierenarts wor den", zo klinkt het standvastig uit zijn mond. Da's weer eens iets anders dan profvoetballer bij FC Twente. "Kijk, hier is onze poes Loekie. Vind je het geen schatje?", de dierenarts in spe wil mij het beest in de armen drukken. Het zal niemand ver bazen dat Thijs zich in het water prima kan red den. Wat wil je ook, als je beide ouders zwemles geven. Thijs is nog maar 10 jaar, maar pronkt al wel met de diploma's A, B, en C. Dat is meer dan de meesten van ons, want die hebben veelal na het behalen van hun "B" verdere pogingen niet meer ondernomen. Nog even terug naar FC Twente. Als vaste bezoeker van de thuiswedstrijden heeft de rol van mascotte op zich niet zoveel geheimen meer voor Thijs, vanuit vak N heeft hij vaak genoeg gezien hoe dat in zijn werk gaat. "Maar dat ik de wedstrijd mag zien vanaf de reservebank, dat lijkt me helemaal te gek" zo droomt hij alvast voor zich uit. En hij mag dan wel samen met zijn ouders menig nederlands stadion gezien hebben ("het philipsstadion vind ik het mooist"), echt ontevreden over het Diekman is hij toch ook niet, net zoals over het spel van FC Twente. "Ze hebben nog niet zo goed gespeeld, maar dat komt wel. Ik denk al wel tegen Ajax" voorspelt Thijs. Weet je wat Thijs? Daar houden we je aan! adviseurs in zekerheid makelaars o.g. i bedrijfsmakelaars o.g. i hypotheekadviseurs i assurantieadviseurs i pensioenadviseurs m ten Hag groep b.v. EnschedeDeventer, Doetinchem en Zwolle InvmI Boulevard 1945 no 20, Enschede. Tel. 053-320342

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11