GEWOON WEER WERKEN IN DE MEER "MISTER RODA" IN DE KOEL EUGENE HANSSEN Hij hoort tot het mannetjes- puttersgilde waarvan ook Jan Wouters, Rob Delahaye, Maarten de Jong en Cor Lems horen. Van 1978 tot en met 1993 stond hij bij Roda JC onder contract. Vijftien jaren trouwe dienst en daar voor kreeg hij via een vrije transfer naar het lucratieve Ja pan een gouden handdruk. We hebben het over Eugène Hanssen. Vroeger symbool van Roda JC, nu in het andere Limburgse geel-zwart, dat van VVV. In de Japanse J-League liep Hanssens missie namelijk al snel spaak. Het verlangen naar het schone Limburgse land was te groot en daarom zien we Eugène vanmiddag gewoon weer aan het werk in De Meer. Dat had je bij je vertrek naar het Japanse Yomiuri waarschijnlijk niet voor mogelijk gehouden... "Nee, ik ging naar Japan met de gadachte dat ik daar mijn carrière zou afsluiten. Het laatste avontuur voordat ik zou stoppen. Nou, een avontuur is het zeker geworden. Want hoe men het voetbal daar beleeft grenst aan het ongeloof lijke. De stadions zijn altijd uitverkocht en de supporters zit ten allemaal door elkaar heen. Er is niet een gedeelte in het stadion met alleen maar rode vlaggen of een gedeelte met alleen maar groene. Nee, iedereen door elkaar en wanneer er een doelpunt valt, juicht ook iedereen. Zestigduizend man tegelijk. Voor de voetballers is alles perfect georgani seerd; een dag voor de wedstrijd logeer je met de hele ploeg al in het duurste hotel en hoef je je nergens meer zorgen over te maken. Die Japanners hebben een mentali teit die wij niet kennen. Als om half drie de training begint, staan ze al om één uur op het veld. En wanneer om vier uur de training voorbij is, gaan ze rustig nog een uur of twee verder. Wat dat be treft is de beleving onge kend. Voor mij zijn die drie maanden in Japan een on vergetelijke ervaring, waar ik mijn hele leven nog over zal praten. Maar op een gegeven moment misten mijn kin deren en mijn vrouw Nederland zo erg, dat het beter was om terug te gaan. De club had begrip voor de situatie en liet mij zonder problemen gaan. En die medewerking zegt ook heel veel over de Japanse mentaliteit." Na je terugkomst in Nederland leek het er heel even op dat er geen club voor je te vinden was. Roda had de selectie al rond en andere clubs toonden slechts vage interesse. Je moet heel blij geweest zijn met VVV. "Jazeker. Vooral omdat ik wist dat WV een fijne club is. Ze hebben een schitterend stadion en een enthousiaste trai ner, waar ik een jaar of acht al eens mee gewerkt had. Frans Körver is in die acht jaar trouwens enorm veranderd, hij is een stuk rustiger geworden. De drang om te presteren is bij VVV ook niet zo sterk als bij andere clubs Wanneer we ons met lekker voetbal handhaven is iedereen dik tevreden. Körver is ervan overtuigd dat dat gebeurt. Hij heeft in zijn carrière veel successen behaald, is nog nooit gedegradeerd. Dat zal met WV ook niet gebeuren." Eugène Hanssen was en is eigenlijk Mister Roda. Je moet je in het begin vreemd hebben gevoeld in De Koel. "Valt wel mee. Vanaf de allereerste dag voel ik me perfect thuis bij VVV. Zowel wat betreft de sfeer als het voetbal. Ik kan mij net zo gedragen als bij Roda en ik ben volledig geaccepteerd. Ik coach, ik praat, ik tier en ga voorop in de strijd. Het gaat echt heel lekker. We spelen open en aanvallend voetbal, vol gens mij de enige manier om punten te pakken én het publiek te vermaken. Ook bij Ajax gaat VW zo veel mogelijk op de aanval spelen, wat hebben we er aan om het publiek in De Meer niets te bieden en mis schien evengoed te verlie zen? Het kan best wel een gekke uitslag worden. Prachtig toch, daar haal je het plezier in het voetbal uit." Ruud Pompert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 6