MET HET OOG OP MORGEN OLAF LINDENBERGH Na Ignacio Tuhuteru, Donny Huysen, Dries Boussatta en André Ooijer stellen wij u via de profielschets Olaf Linden- bergh voor. De verdediger van Ajax 2 die in december 19 jaar wordt speelt al voor het achtste seizoen voor Ajax en kan het traject Zuid Oost Beemster - Amsterdam inmiddels dromen. KICK OFF NR. 7-23 naam: Olaf Lindenbergh geboren: 6 december 1974 te Purmerend woonachtig: Zuid Oost Beemster lengte: 1.78 m gewicht: 61 kg opleiding: ik heb de HAVO afgemaakt en heb me inge schreven voor een computercursus eerste club: Z.O.B., inderdaad, Zuid Oost Beemster; bij Ajax sinds de eerstejaars C-junioren, dit is mijn achtste seizoen bij Ajax contractspeler sinds: ik moet mijn contract nog verdie nen maar natuurlijk hoop ik daar heel erg op positie: laatste man, ik speel met nummer4. Ik ben ooit als linksbuiten begonnen. Bij Ajax kwam ik al snel op de linker- middenveldpositie te staan en daarna werd ik linksback favoriete positie: die plaats waar ik nu speel, op 4 selecties: ik heb twee jaar in het Amsterdams elftal ge speeld links- of rechtsbenig: links schoenmaat: 40 1/2 merk voetbalschoenen: Nike eerste trainer: dat was Fred Rijswijk die mij bij ZOB in alle jeugdelftallen heeft getraind debuut eerste elftal: dat moet er nog van komen. Het vorig seizoen heb ik één keer reserve gestaan, bij de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Ik hoorde een dag vóór die wedstrijd van mijn trainer, Gerard van der Lem, dat ik me moest melden. Natuurlijk hoopte ik dat ik erin zou komen maar Ajax verloor en daarom zat het er niet in dat er een verdediger zou worden ingebracht favoriete speler: Marco van Basten beste "Nummer 4": Wim Jonk mooiste doelpunt: ik heb de laatste tijd erg weinig ges coord. Dit seizoen toevallig al wel, in- en tegen Hilversum en dat was best een mooie goal mooiste ervaring: hoewel ik geblesseerd was vond ik het lands kampioenschap met de A 1, twee jaar geleden, een geweldige ervaring slechtste ervaring: een breuk die ik twee jaar geleden al na vijf wedstrijden opliep. Tegen Haarlem kreeg ik een schop van achteren: gebroken enkel beste eigenschap: ik ben meestal rustig slechtste eigenschap: ik wil nog wel eens nonchalant zijn richtpunt voor de toekomst: een contract krijgen bij Ajax, of, wanneer het hier niet lukt, bij een andere club droomt van basisplaats: in het eerste elftal van Ajax favoriete kleur: rood lievelingseten: rauwe witlof met vruchten hobbies: voetballen, computerspelen, biljarten, tafelten nis en tafelvoetbal favoriete muziek: ik heb geen uitgesproken voorkeur, ik luister naar alle moderne muziek laatste film: ik ga zelden naar de bioscoop, ik huur de films meestal. De laatste was Under Siege hekel aan: discriminatie ze kunnen je wakker maken voor: een contract! op vakantie: dit jaar ben ik niet op vakantie geweest je wereldelftal: doel: Schmeichel; rechts: Jorghino; links: Maldini; centraal: Baresi en Jonk; rechtsmidden: Rijkaard; midden-midden: Maradona; linksmidden: Michael Lau- drup; rechtsbuiten: Van Basten; spits: Romario; linksbui ten: Cruijff mooiste stadion: ik heb er nog nooit gespeeld maar ik denk dat dat het Barcelona-stadion is aan wie geef je een bos bloemen: aan mijn ouders. Die staan al zo lang voor mij klaar. Mijn moeder verzorgt mijn voetbalspullen en mijn vader brengt me altijd naar en van Ajax uitslag Ajax - VVV: 6 - 0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 22