VEEL HET BEKERWINNAARSTOERIUOOI <x GROTE NAMEN Het deelnemersveld van het Europa Cup-toernooi voor Beker winnaars, enigszins oneerbiedig ook wel "Europa Cup 2" ge noemd, ziet er dit jaar indrukwekkend uit. Ajax kan de borst nat maken, wanneer het vanavond de tweede ronde bereikt ten koste van Hajduk Split. De belangrijkste concurrenten in de jacht op de zilveren be ker stellen wij in het kort aan u voor: Het is niet toevallig dat we beginnen met Parma. De 5 Italiaanse provincieploeg veroverde het afgelopen CC jaar de Cup door in de finale op Wembley FC Ant- werp te verslaan. Trainer Nevio Scala heeft een hech- te eenheid gesmeed met enkele uitblinkers, zoals de Zweedse offensieve middenvelder Thomas Brolin, de Columbiaanse schutter Faustino Asprilla, de ex-Anderlecht verdediger Georges Grün en de Italiaanse internationals Al berto di Chiara, Alessandro Melli, Gianfranco Zola en Massi mo Crippa. (Laatstgenoemde spelers werden deze zomer van Napoli gekocht). Parma is zonder meer één van de fa vorieten voor een finaleplaats, al heeft het, heel stoutmoe dig, ook zijn zinnen gezet op het Italiaanse kampioenschap. s Het Bekertoernooi heeft een koninklijk tintje, al is het alleen maar door de deelname van Real Madrid. De Madrilenen hebben een paar teleurstellende sei zoenen achter de rug waarin het landskampioen schap steeds in laatste instantie werd verspeeld. On der leiding van trainer Benito Floro probeert Madrid het opnieuw, met enkele nieuwe spelers zoals de Braziliaan Vitor en... Peter Dubovski, wiens naam ook in de Ajax-archieven te vinden is. Buurman in België en... een club met een beetje Ajax-bloed. Arie Haan is trainer van Standard, dat in de eerste wedstrijd niet al te gemakkelijk won van Cardiff City. Standard heeft vele nationaliteiten in het elftal. Een linke outsider. O Een - nog niet zo - oude bekende van Ajax want de 2 Italianen speelden twee seizoenen geleden de finale in het UEFA-Cup-toernooi tegen Ajax. Veel spelers q van dat elftal zijn inmiddels vertrokken maar de trai- ner, Emiliano Mondonico, zit nog op zijn post. Tori no verloor in keeper Marchegiani (hij ging naar La- zio) een belangrijke kracht maar kende niettemin een voortvarende seizoenstart. In plaats van Marchegiani staat de ervaren ex-international Giovanni Galli onder de lat. An- dere bekende spelers van Torino zijn de Serviër Robert Jar- ni, de van Parma overgenomen Marco Osio en spits Carlos kick off Aguilera. Er is ook weer een jong Italiaans talent in de Tori- nr. 6 - 21 no-gelederen: Paolo Poggi, een slimme aanvaller. Paulo Sousa, de sterke mid denvelder van Benfica, één van de sterke deelnemers aan het Europa Cup-toer nooi voor Bekerwinnaars. Een grootheid uit het internationale voet bal is Benfica. Hoewel de club financieel moeilijke tijden kent waarborgt de naam alleen al een grote aantrekkingskracht. De jonge talenten Joao Pinto en Paulo Sousa horen tot de smaak makers van Benfica. IA CC De Engelse Bekerwinnaar hoort ook tot de favorieten voor de Europa Cup voor Bekerwinnaars. De "Gun ners" versloegen in de eerste wedstrijd het Deense Odense (de vroegere club van Johnny Hansen en Dan Petersen) met 2-1 en lijken met de wedstrijd op High bury voor de boeg zeker van een plaats in de volgen de ronde. 2 De Franse topploeg, S geleid door de Portu- —j gese trainer Artur S Jorge, bereikte het afgelopen seizoen de U halve finale van het UEFA-Cup-toernooi. De latere winnaar Ju- ventus bleek daarin te sterk. Grote na- men in het elftal van de Parijzenaars zijn CC die van de Braziliaan Rai, de Franse inter- nationals David Gino- la, keeper Bernard George Weah Lama, schutter Xavier Gra- velaine en natuurlijk de Liberiaanse aanvaller George Weah.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 20