LAAT HET EINDELIJK ZIEN üsdierve' MAX HUIBERTS Roda JC heeft vleugeltjes. Fi guurlijk gesproken door de opvallende competitiestart van acht punten uit vier wedstrijden. En letterlijk door het bezit van twee prachtige 'wingers'. Want met de Nigeriaanse sneltrein Tijjani Babangida als rech terspits en Max Huiberts op links is het in het Limburgse momenteel smullen gebla zen. Vooral omdat Max Hui berts, als voetballer en per soon, aan alles voldoet wat van een echte linksbuiten mag worden verwacht. De 22-jarige Huiberts, via de Zwolse amateurclub CSV'28 en FC Zwolle twee jaar gele den bij Roda JC terechtge komen, speelt de ene week alles en iedereen zoek, maar loopt daar schijnbaar een te lange tijd nog van na te genieten. Max maakt ac ties, dolt, is grillig, oogt goed doch lui en kan een publiekslieveling worden. Hij is het nog niet, want de afgelopen seizoenen speel de de voor het oog zo zor geloos door het leven stap pende linkspoot door bles sures niet al te veel wedstrij den. "In de tweeënhalf jaar dat ik nu bij Roda JC zit heb ik nog niet veel wedstrijden kunnen spelen", zegt Huiberts. "Ik ben nog nooit langer dan een maand fit geweest. En als ik fit was heb ik vooral in thuiswedstrijden nog te weinig laten zien. Daar voel ik me best rot over." GROOT TALENT "Het publiek in Kerkrade verwachtte toch wel wat van me toen ik van Zwolle naar Roda JC ging,"gaat Max verder, "Men zag in mij een groot talent. Hopelijk kan ik dit sei zoen de Roda-supporters wel wat bieden", waarmee Max direct zijn doel voor dit voetbaljaar duidelijk maakt. "Ik wil fit blijven en goed spelen voor Roda JC. Dan komt de rest vanzelf wel." In de afgelopen voorbereiding maakte de lin kerspits in elk geval al een goede start. "Voor het eerst in drie jaar ben ik de voorbereiding gezond doorgekomen, heb ik veel, zo niet alle wedstrijden kunnen spelen en de competitiestart meegemaakt. Dat is voor mij al heel wat." In 'het koppie' voelt Huiberts zich dan ook fris. "Vorig sei zoen liep ik, wanneer ik eindelijk eens fit was, voorzichtig te voetballen en probeerde ik het gevaar om weer gebles seerd te raken te vermijden. Mijn acties misten daardoor kracht en snelheid. Met de komst van onze nieuwe trainer Huub Stevens is dat veranderd. Hij heeft veel op me inge praat. Als spits weet je nu eenmaal dat je risico's loopt wan neer je acties onderneemt. Dan kun je gewoon een schop krijgen. Maar daar denk ik nu niet meer aan en ga voor de volle honderd procent het duel in." 3 SPITSEN Dat doet iedereen bij Roda JC klaarblijkelijk. Want een hon derd procent score uit de eerste vier wedstrijden is voor de 'tob-ploeg' van vorig seizoen op z'n minst onverwacht te noemen. "We spelen nu heel aanvallend, met constant drie spitsen voorin. Met de nieuwe spelers, Babangida en Barry van Galen bijvoorbeeld, gaat het ook uitstekend. Ik vind het zelf ook heerlijk om zo te voetballen. Van Huub Stevens hebben Baba, Peter Hofstede en ik de toezegging dat we voorin mogen doen wat we willen. En dat pakt tot nu toe heel goed uit. We krijgen nog veel doelpunten tegen, maar zolang we er maar eentje meer maken dan de tegenpartij is er niks aan de hand." Ruud Pompert

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 16