LAATSTE met jezelf ook heel erg met de posities van de anderen bezig. Het gaat goed. Zou je de stap terug naar links makkelijk kunnen aanvaarden? Ik zal niet zeggen dat het me helemaal niets uitmaakt, maar echt moeite zou ik er ook niet mee hebben. Als het moet, dan moet het ge woon, maar het liefst blijf ik op de plek staan waar ik nu sta. Het is net alsof ik met veel meer zelfvertrouwen voetbal. Niet dat het me aan zelfvertrouwen heeft ont broken, hoe zal ik het zeg gen, ik voel mij rustiger. Ik was vaak best wel gespan nen voor een wedstrijd en dat is nu minder geworden. één keer raakt. Daar genieten we van. Het ziet er makkelijk uit en is het moeilijkste. En wanneer het moeilijkste lukt, is dat het mooiste! Dat gevoel, dat zorgt voor de spelvreugde, het is heerlijk om zo te voetballen en als de goals dan ook nog vallen... Ajax-Roda JC... Roda JC speelt vrij aanvallend. Of dat vandaag ook zo zal zijn, zonder Babangida, weet ik niet, maar in de eerste wedstrijden hebben ze geen angst getoond. Van de aanval lers ken ik Max Huiberts nog goed van het Olympisch Elftal. Goeie voetballer. Fijne trap in de benen, snel, goede bewe gingen. Het gevaar schuilt hem in de snelheid voorin. Er is niets om bang voor te zijn. We zitten vol zelfvertrou wen na de goede seizoenstart, ledereen speelt fris, met vreugde. Die lijn moeten we voortzetten. Ben Tornato Wat mis je nog als libero? Belangrijk is het doorschui ven als libero. Dat gebeurt in combinatie met John van den Brom, de man vóór mij. John is een speler die graag naar achteren loopt en ik ben de vrije man. Op zo'n moment maak je elkaar nut teloos. Daar hebben we nog wel eens moeite mee en dat moet je met elkaar oplossen. Dat kost tijd. Met de wed strijden zullen we leren aan voelen wie op welk moment gaat en blijft. In negen van de tien gevallen is het John die doorschuift, de tiende keer moet ik het zijn en dan mag er geen sprake zijn van een misverstand. Op tech nisch gebied gebeurt het mij nog teveel dat ik de bal voor mijn linkervoet wil leggen. Ik héb de trap met rechts wel. Op trainen gaan de passes vaak nog strakker dan met links. Maar ik be trap mij er op dat ik in de wedstrijd toch rekening houd met het risico van de pass met rechts, dat risico dan niet neem en de bal, voor mijn linker leg. De vanzelfspre kendheid is er nog niet, ik denk er zo af en toe nog bij na wat ik aan het doen ben. Dat komt omdat ik een verant woordelijke plaats heb. Neem je risico en het gaat verkeerd, dan kan het meteen fataal zijn. In dit seizoen lijkt Ajax stabieler dan voorheen. Dat is ook zo. ledereen is een jaartje verder en wij hebben zeker achterin vrij veel ervaring en dat weegt zwaar. Er is rust in het elftal, de gejaagdheid is er een beetje uit, heel belangrijk. En ik merk ook dat er meer spelvreugde is. Dat zie je wanneer er gescoord wordt. Dan is iedereen ver schrikkelijk blij, dat straalt er vanaf. Gek eigenlijk, die spel vreugde, terwijl het naar buiten toe misschien lijkt alsof we zakelijker spelen. We spelen heel goed voetbal, heerlijk voetbal ook, wanneer je de bal snel rond kan laten gaan en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11