MW-Ajax ^Sphinx MW programma MW De tweede thuiswedstrijd van MVV is een top wedstrijd waar vele supporters naar uit geke ken hebben. Na de l-l tegen RKC en de 2-2 tegen Sparta moeten de sterrendragers het van avond opnemen tegen Ajax. Het is vanavond de 63e maal dat beide clubs tegenover elkaar staan sinds de invoering van het betaalde voetbal. Van die confrontaties moest MVV zo'n 40 maal het onderspit delven, veroverde het 9 keer beide punten en moest het 13 maal de punten delen. Ajax kreeg tijdens de aanloop van de competitie veel kritiek van de media te verduren, men zagdat Ajax wel veel geld in kas had, maar daar weinig mee deed in de vorm van nieuwe aankopen. Ajax dat zoals bekend topscorer Dennis Bergkamp en Volendammer Wim Jonk naar Inter Milan zag vertrekken, had tot dan toe 'slechts' de aanvoerder van Vitesse aangekocht; John van den Brom. Ajax was lang bezig geweest met Peter Dubovsky die uiteindelijk via allerlei onduidelijke praktij ken opdook bij de Spaanse topclub Real Madrid, waar hij een vijf jarig contract tekende. Intussen verruilde Marciano Vink Ajax voor het Italiaanse Genoa, de club waar ook John van 't Schip onder contract staat. In de voorbereiding kon den drie spelers proberen een contract af te dwingen (George Finidi, Mitar Mrkela (ex-FC Twente) en Joeri Petrov), waarvan uiteindelijk alleen de 22 jarige Nigeriaan George Finidi het lukte om tot de selectie van Ajax door te drin gen. Nigeriaanse spelers worden in ons land steeds populairder, na onze eigen Alloy Agu spelen nu de Nigeriaanse spe lers Rufai (doelman van Go Ahead Eag les en tevens de huidige nationale doel man van Nigeria), Tijani Babangida, Wilson Ogechukwu Ajah (beide Roda JC), Ben Iroha (Vitesse) en Mike Obiku (Feyenoord) in ons land. Halverwege de voorbereiding presenteerde Ajax in één week tijd twee aankopen (Frank Rijk aard en Peter van Vossen), waarmee het naar buiten toe alsnog daadkracht toon de. Ajax dat een week voor de competi tiestart de Telecom-cup, ook wel de Super Cup genoemd, veroverde door een 0-4 overwinning op Feyenoord in De Kuip, speelt zondag a.s. in Amster dam de competitietopper tegen PSV, MVV speelt zaterdag a.s. in De Geus- selt tegen de subtopper Vitesse. Van de wedstrijd van vanavond leverden de laatste vijf edities in De Geusselt een balans op van 4 punten voor MVV en 6 punten voor Ajax. Hopelijk lukt het Us- MW-ke om met onze positieve steun één of twee punt(en) in De Geusselt te houden en daarmee de balans een posi tiever aanzien te geven. Wij wensen u een fijne en sportieve wedstrijd toe. 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 4