d HOl-'.LAND' PnF HET Zl LF AJAX-SPARTA KICK OFF NR. 3 3 Dat is inmiddels gebeurd door trainer Han Berger. Die heeft na het nachtmerriejaar bij Dordrecht'90 de handel bij Spar ta onder controle. De opvolger van de weer naar Grieken land vertrokken Rob Jacobs zal gelukkig zijn met de aan koop van middenvelder Nico Jalink (RKC) en Jos van Eek, de verdediger met scorend vermogen die vorig seizoen de aan voerder was van FC Den Bosch. De zo belangrijke "as" van het Sparta-elftal ziet er mede daardoor vrij stevig uit. In het doel Edward Metgod, in het midden van de verdediging Ron van de Berg en Jos van Eek, op het middenveld Michel Valke (offensief) en Nico Jalink (defensief) en in de spits Dennis de Nooijer. Veel van de aanvallende hoop van Sparta is juist op deze Dennis de Noojer gericht. In de frontlinie moet hij steun krijgen van Omdat geblesseerde spelers terugkomen en de nieuwste nieuwelingen worden ingepast moet nog wel het een en ander veranderen in de formatie van Han Berger. Hoe het elftal er vanavond precies uit zal zien is dan ook niet te zeg gen. Wel zal Sparta met de nodige voorzichtigheid De Meer betreden. Niet in de laatste plaats omdat bij veel Spartanen de 6-0 nederlaag van het vorig seizoen nog vers in het ge heugen ligt. Of voorzichtigheid in het veld net zo afdoende zal zijn als Sparta's voorzichtigheid daarbuiten, is echter de vraag. Ben Tornato STEVIGE AS De Supercup is ook voor de supporters. De meegereisde Ajax-fans bejubelden in de Feyenoord-Kuip de 4-0 zege op de aartsrivaal en kregen van de spelers waar ze recht op hadden: meedelen in de feestvreugde om alweer een trofee. Foto: Louis van de Vuurst Dennis Krijgsman die van Vitesse werd overgenomen. Hij staat al een paar jaar bekend als een talent maar kreeg in Arnhem amper de gelegenheid zijn mogelijkheden te showen. Sparta vond de selectie voor het seizoen 1993-1994 nog iets te mager. Dat idee werd mede ingegeven door een aantal blessures waardoor Sparta gehavend aan de competitiestart dreigde te verschijnen. De noodkreet richting PSV, waarmee Sparta een samenwerkingsverband heeft, werd beantwoord met het afstaan van René Klomp en Dick Schreuder. René Klomp toonde het vorig seizoen bij PSV al mogelijkheden te hebben. Hij komt als centrale middenvelder "met de punt naar achteren" wellicht het beste tot zijn recht. Tien dagen geleden beleef den wij het openingsspekta kel van de PTT Telecompeti- tie 1993-1994. In De Meer ging het rood-witte gordijn omhoog en na negentig mi nuten voetbal konden de ac teurs met een buiging af scheid nemen van hun hoog geëerd publiek. De opvoe ring tegen RKC stemde tot tevredenheid, al weet men ook dat het nog beter kan. Inmiddels is ook de moeilij ke uitbeurt tegen FC Utrecht achter de rug en maakt De Meer zich op voor de tweede thuiswedstrijd van het sei zoen. Daarin treedt Sparta op als tegenstander. Sparta, de naam heeft een prachtige klank in voetballand. Tradi tie en glorie zijn verweven in die vijf letters en in de snit van dat fraaie rood-wit gestreepte shirt. Toch is men bij Sparta dit jaar al ge lukkig wanneer het een gemiddelde score van één punt per wedstrijd kan realiseren. De Kasteelbewoners voeren nood gedwongen een zeer voorzichtig beleid om de financiële balans niet te verstoren. Die voorzichtigheid ondermijnt de mogelijkheid om meer te halen uit, bij voorbeeld, de jeugd opleiding van Sparta. Die mag er zijn. Veel jonge voetbal lers kregen daar hun eerste lessen, stootten door naar de Spartaanse hoofdmacht om daarna elders hun voetbal brood te verdienen. Ook in de afgelopen zomerperiode moest Sparta weer een paar aderlatingen ondergaan al werd het belangrijkste verlies gedurende het vorige seizoen geleden. Ajax had daar mede schuld aan, want door de aankoop van Ronald de Boer kwam er bij FC Twente geld vrij om Edwin Vurens van Sparta over te nemen. Door het vertrek van Arno Doomernik (Roda JC), Glenn Hel der (Vitesse), John Schuurhuizen en Oni Louhannapessy (beiden Excelsior) moest Sparta weer eens een nieuw ge raamte voor het elftal samenstellen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 3