ROL VAN RESERVE UITSTRALING door anderen." Bij de start van de voorberei ding had de bijna twee me ter lange doelman het ge voel dat hij en Stanley vanaf dezelfde start-positie aan het seizoen 93-94 begonnen. Het einddoel was voor beide keepers even ver weg. "Vo rig seizoen toen ik na Auxer- re in de basis kwam, zei Van Gaal dat ik gewoon in de goal bleef staan zolang ik "Deze voorbereiding was voor mij anders dan anders. Voor heen speelde ik wanneer Stanley geblesseerd was en wist dat ik, hoewel ik goed speelde, toch de nummer twee bleef. Door die invalbeurten werd mij duidelijk dat ik het niveau in de Eredivisie aan kon en was het moeilijk geworden om mij nog veel langer in de rol van reserve te schikken. Ajax had me, wanneer de situatie niet was veranderd, best mogen uitlenen. Nu is daar natuurlijk geen sprake meer van. Mijn positie bij Ajax ligt nu eventjes iets anders..." In de korte periode dat Edwin van der Sar eerste keus is voor Ajax' technische staf, heeft de Voorhouter al snel kennis ge maakt met het opportunisme in de voetbalwereld. "Toen Stanley vorig seizoen een mindere periode doormaakte schreef iedereen dat hij uit het doel moest. Nu hij niet speelt hoor je weer het tegenovergestelde en kan ik er niks van, heb ik geen uitstraling, ben onzeker en hoor ik niet in het eerste van Ajax. Ik vind dat raar en heb het gevoel dat ze zo schrijven omdat ze toch ergens over moeten schrijven. Dat is trouwens niet alleen in de situatie rond Stanley en mij het geval. Je ziet het heel vaak." "Voor de supporters geldt dat ook wel een beetje zo. Stan ley is nog nooit zo populair geweest als nu. Al is dat is ei genlijk ook wel weer schitterend. Iemand die zeven of acht jaar in het eerste van Ajax heeft gestaan en nu in een verve lende situatie verkeert verdient die steun. Die steun van het Ajax-publiek is goed voor Stanley. Zelf heb ik het daar niet moeilijk mee, al hoor je natuurlijk liever je eigen naam door het stadion galmen. Maar dat dat nog niet zo is heeft geen invloed op mijn spel. Daar ben ik te nuchter voor." Met eni ge zelfspot. "Ik weet ook wel dat Stanley er in de goal beter uitziet dan die lange Van der Sar, maar het gaat wel om de ballen die je pakt. Voor Ed de Goeij gold niet zo lang gele den hetzelfde verhaal. Hij zou geen uitstraling hebben. Maar nu men in de gaten heeft dat hij gewoon alles pakt wat-ie moet pakken, wordt daar niet meer over gesproken, maar wordt hij gezien als de beste doelman van Nederland. Door gewoon de ballen te pakken die ik moet pakken zal met mij precies hetzelfde gebeuren." Ruud Pompert Gestrekt naar de hoek. "Wanneer ik de ballen pak die ik moet pakken, dan praat men niet meer over uitstraling", aldus de Ajax- goalie. Foto: Louis van de Vuurst geen fouten maakte en goed presteerde. En dat is ook ge beurd. Na een wat onwennig begin heb ik een aantal solide wedstrijden gekeept. De bekerfinale is daar een goed voor beeld van. Maar ik had niet het gevoel dat dat nog meetel de toen dit seizoen startte. Ik weet echt niet of ik met een voorsprong ben begonnen. Daar is ook nooit over gespro ken. Ik had natuurlijk wel veel zelfvertrouwen. Het was lek ker gegaan en dat heb je toch mooi in je tas zitten. De voor bereiding zag ik als een kans om mezelf nu helemaal waar te maken."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1993 | | pagina 11